ROK SZKOLNY 2016/2017

Wrzesień:

25 września uczniowie klas 1 gościli w szkole funkcjonariuszy policji. Policjanci w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom tematykę bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Wręczyli im odblaski i omówili konieczność używania ich podczas poruszania się po drogach zwłaszcza po zmroku. Zwrócili także uwagę na sposoby reagowania w przypadku kontaktów dzieci z osobami nieznajomymi.

W poniedziałek uczniowie klas 1-3 mieli możliwośc obejrzenia wystawy strażackiej w Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach. Eksponaty nawiązywały do historii pożarnictwa na pograniczu polsko-czeskim. Przed budynkiem dzieci oglądały także starte i nowe wozy strażackie.

Na początku września uczniowie klas 1-3 poruszali na lekcjach tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Zapoznawali się z zasadami przechodzenia przez jezdnię. Poznawali niektóre znaki drogowe. Omawiali znaczenie sygnalizatora świetlnego. Wykonali również plakaty pod hasłem "Bezpieczni na drodze", które zostały umieszczone na gazetkach szkolnych.

4 września uczniowie klas 1-3 zebrali sie w auli szkolnej by uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Dyrektor p. G. Gabzdyl w szczególny sposób przywitał pierwszoklasistów rozpoczynających przygodę z nauką. Uczniowie klas trzecich zprezentowali krótki program artystyczny. Po akademii uczniowie spotkali sie z wychowawcami w klasach.