Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zebrzydowicach

Sukces naszej gimnazjalistki!


Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju już po raz szósty zorganizował międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „ICH HABE DAS PERFEKT GEMACHT!”, a uczestniczyło w niej 33 uczniów z 10 gimnazjów z Jastrzębia, Pawłowic, Pielgrzymowic i Zebrzydowic. Celem konkursu było zachęcenie zainteresowanych uczniów do dodatkowej nauki, rozszerzenie posiadanego słownictwa, pomoc w przygotowaniu się do egzaminu gimnazjalnego a przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności językowych.
Uczennica klasy 3a naszego gimnazjum Patrycja Tercka zdobyła II miejsce w konkursie a od najwyższego podium dzielił ja tylko jeden punkt. Serdecznie Patrycji gratulujemy!

( B. Puzoń)

GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH!

Uczniowie klas trzecich gimnazjum stoją przed bardzo trudną decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, decyzją mającą wpływ na ich dalsze życie. Dlatego serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów klas trzecich, a także osoby chętne na Giełdę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, która odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. (środa), w godz. 16.00 – 18.00.

PROGRAM GIEŁDY:
1. GODZ. 16.00. Spotkanie w auli dla Rodziców i Uczniów z dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej odnośnie kształcenia zawodowego i ogólnego, projektowania ścieżki zawodowej i naboru do szkół.
2. GODZ. 16.30 – 18.00. W budynku gimnazjum będzie prezentacja ofert szkół ponadgimnazjalnych z Cieszyna, Jastrzębia Zdroju i Wisły.
Każda szkoła ponadgimnazjalna będzie dysponować odrębną salą, aby rozmowy i konsultacje Rodziców i Uczniów z pracownikami i uczniami tych szkół, mające na celu dokładne zapoznanie się z propozycją danej szkoły, przebiegały w kameralnej atmosferze.

Zachęcamy do zadawania pytań, do dokładnego zapoznania się z ofertami szkół, naborem, aby każdy absolwent gimnazjum dokonał jak najbardziej trafnego i zgodnego z oczekiwaniami wyboru szkoły.

XIII Giełda Edukacyjna

XIII Giełda Edukacyjna - promocja szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. od godziny 16.30 do 18.00 w budynku gimnazjum.

Uwaga!!!

W związku z wizytą ks. Biskupa Piotra Gregera w dniu 3.03.2017 (piątek) nastąpi zmiana organizacji zajęć. Uczniowie gimnazjum w tym dniu kończą zajęcia około godziny 12:50. Świetlica szkolna dla chętnych dzieci czynna jak zawsze w obu budynkach.

Zostań Stypendystą Programu -Marzenie o Nauce

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl.).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

Dyżur środowy - 8 marzec

Uwaga zmiana termminu - w miesiącu marcu dyżur środowy odbędzie się 8 marca 2017 roku.

Dyskoteka karnawałowa - 7 luty

W dniu 7 lutego 2017 (wtorek) Rada Rodziców zaprasza uczniów Gimnazjum na bal szkolny/dyskotekę karnawałową w godzinach 15:30 do 19:00.

Uczniowie po zakończonej dyskotece wracają obowiązkowo pod opieką rodziców lub posiadają kartkę z informacją o zgodzie rodziców/opiekunów prawnych na samodzielny powrót lub wcześniejsze wyjście z dyskoteki. :)

Wywiadówki - 1 luty 2017

Zapraszamy rodziców 1 lutego 2017r. na wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16:00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 16:00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 17:15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

O godzinie 16:45 zapraszamy wszystkich rodziców na prelekcję z funkcjonariuszem policji nt. agresji, przemocy, odpowiedzialności, cyberprzemocy.

Lodowisko i basen przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach w czasie ferii zimowych!

Za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej:

Lodowisko będzie bezpłatnie udostępnione podczas ferii dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Zebrzydowice w godzinach od 10.00 do 14.00. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 797783127.

Dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujący na terenie gminy, korzystają z basenu bezpłatnie w godzinach od 15.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz od 14.00 do 16.00 w soboty i niedziele.

Wieczór Regionalny w Zebrzydowicach

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Konkursy przedmiotowe w naszej szkole
W tym roku szkolnym do I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych przystąpiło
64 uczniów z 10 przedmiotów. Zadania konkursowe były jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, a ich rozwiązanie wymagało dużej wiedzy.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:
Agnieszka Jaworska z kl. IIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący K. Dynek)
Agata Żesławska z kl. IIIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący A. Kopiec)
Barbara Brzezina z kl. IIIb z języka angielskiego (nauczyciel przygotowujący W. Dandyk) oraz z języka francuskiego (nauczyciel przygotowujący A. Szpiech-Kosek)
Justyna Kołatek z kl. IIIb z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący M. Żegarska)

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Językowy -JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE


W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia SOIZ w Cieszynie Komisja Języków Obcych działająca w Szkole Organizacji i Zarządzania, zorganizowała kolejną edycję świąteczną Konkursu Językowego ‘JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE’. Konkurs ten adresowany jest do gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego.

Drugi etap konkursu odbył się dnia 05.12.2016 r. na terenie Szkoły Organizacji i Zarządzania. Sprawdzał stopień opanowania przez młodzież języka angielskiego w dziedzinie słuchania i czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz słownictwa. Miło nam oznajmić iż uczennice naszego gimnazjum stanęły na podium tego konkursu. II miejsce zajęła Barbara Brzezina, natomiast III miejsce zajęła Agata Żesławska, uczennice klasy IIIb przygotowane przez mgr Wioletę Dandyk. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Wywiadówki - 7 grudnia 2016

Zapraszamy rodziców 7 grudnia 2016r. na wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16.00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 17.15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 16.00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

- 18.15 - zebranie trójek klasowych w auli przy ul. Kochanowskiego 55

W czasie wywiadówek odbywać się będzie przygotowany i prowadzony przez uczniów naszej szkoły KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH.

IX Wieczór Regionalny

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach zapraszają wszystkich mieszkańców w piątek 2 grudnia na godzinę 17.00 do auli szkolnej przy ulicy Kochanowskiego na IX Wieczór Regionalny, tj. widowisko folklorystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Przypomnimy piękną gwarę Śląska Cieszyńskiego, pokażemy życie naszych babć i dziadków wplecione w cztery pory roku, wszystko okraszone humorem, tańcem i śpiewem, w otoczeniu wspaniałej dekoracji.

;Młodzieżowy hokej nie zna granic- SPOTKANIE ORGANIZACYJNE


W związku z realizacją projektu pn. „Młodzieżowy hokej nie zna granic” realizowanego z Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA - POLSKA W EUROREGIONIE ŚLĄSK CIESZYŃSKI zapraszamy rodziców dzieci zainteresowanych udziałem w zajęciach na spotkanie organizacyjne z trenerem Panem Damianem Kiełbasa, które odbędzie się dnia 24.11.2016R. O GODZ. 17.00 w auli przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach.


Zajęcia w ramach projektu przygotowanego i finansowanego przez Gminę Zebrzydowice wraz z Sportovní Klub Karvina będą odbywały się od 01.12.2016 do 14.03.2016r. Przedmiotem projektu będzie organizacja zajęć dla dzieci oraz wspólne treningi dzieci i młodzieży z obu stron granicy. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość nauki jazdy na łyżwach oraz poznanie podstawowych elementów hokeja na lodzie.Wygenerowano w sekund: 0.01
376,214 Unikalnych wizyt