Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zebrzydowicach

Działalność Szkolnego Koła Caritas

Celem naszego koła jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych,niepełnosprawnych,samotnych,więźniów i dzieci w krajach misyjnych.

We wrześniu członkowie SKC pojechali do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ''Betlejem"w Jastrzębiu Zdroju.Tam spotkali się z dziećmi niepełnosprawnymi w stopnu głębokim. Przed świętami ponownie odwiedzili podopiecznych Ośrodka,kolędowali i składali życzenia.

W październiku członkowie SKC wzięli udział w Śląskiej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych''INIEMOMOCNI' w Jastrzębiu Zdroju,pomagając osobom niepełnosprawnym zdobyć medale w różnych dyscyplinach sportowych.Młodzież gimnazjalna współpracowała również z grupą integracyjną, działającą przy naszej parafii-Stokrotki.Przed świętami uczniowie pomogli przygotować dla "Stokrotek"spotkanie ze świętym Mikołajem.Były wspólne zabawy,śpiewy i prezenty.

Uczniowie Szkoły Podstawowej systematycznie przygotowywali krótkie przedstawienia i scenki o tematyce biblijnej dla grupki dzieci uczęszczającej na katechezę w prywatnym przedszkolu w Zebrzydowicach.W grudniu przygotowali dla dzieci piękne spotkanie ze Świętym Mikołajem.

W grudniu odbyły się również dwa kiermasze świąteczne.Pierwszy odbył się w szkole z myślą o chorym chłopcu z naszej szkoły.Kolejny kiermasz odbył się przy kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach, a dochód przeznaczony został na rodzinę syryjską z Aleppo. Członkowie Szkolnego Koła Caritas pamiętali także o więźniach, wykonując dla nich kilkadziesiąt kartek świątecznych.
Wygenerowano w sekund: 0.01
376,209 Unikalnych wizyt