Kwiecień 27 2024 21:26:45
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie




Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
2012-2013


Akcja -Klub obrońców Planety














Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w naszej szkole. Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat. Płyty prosimy przynosić do sali komputerowej 214 na Gimnazjum.



SZKOLNE WARSZTATY FILMOWE

HISTORIA Z COMENIUSEM cz. I -Popiełuszko – wolność jest w nas









14 XII w Gimnazjum w Zebrzydowicach zapoczątkowano przewidziane w programie COMENIUS warsztaty filmowe. Ich zadaniem jest pokazanie uczniom historii stolic krajów partnerskich prowadzących wspólny projekt pt: „Nasze stolice, nasze kraje, nasza Europa”. Uczniowie na początek obejrzeli polski film „Popiełuszko : wolność jest w nas”. W najbliższym czasie młodzież zobaczy filmy związane z historią Berlina (Niemcy), Pragi (Czechy), Madrytu (Hiszpania) oraz Brukseli (Belgia). Projekcja filmu „Popiełuszko” wkomponowała się w 31 rocznicę wybuchu stanu wojennego w Polsce. Obejrzenie filmu stało się źródłem przemyśleń nad dziejami narodu polskiego okresu powojennego, dało obraz życia w komunistycznej Polsce, stanowiło motywację do przemyśleń na temat roli wiary i kościoła w życiu naszego narodu. Uczniowie zastanawiali się także nad rolą autorytetów w naszym życiu oraz wyborów moralnych dokonywanych przez człowieka w różnych sytuacjach. Wydarzenie to stanowi część przygotowań uczniów do międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Libercu w Czechach już w styczniu. Nasza reprezentacja podzieli się swoimi wrażeniami z filmu z uczniami szkół partnerskich.



XIII Konkurs Recytatorski Szekspir

XIII Konkurs Recytatorski "Poezja i proza w języku Shakespeare'a"- rok 2013 Etap powiatowy-kategorie:
1. Primary – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (29.04.2013 - poniedziałek - godz. 9.00)
2. Junior-uczniowie gimnazjum. (30.04.2013r.-wtorek- godz.9.00)
3. Secondary – uczniowie szkół średnich (30.04.2013r. godz. 12.00).
Termin zgłoszeń - 12 kwietnia 2013r.

regulamin
karta


HISTORIA WARSZAWY ZAPREZENTOWANA NA MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU "COMENIUS" w LIBERCU (Czechy)




W dniach 14-18 I 2013 uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięli udział w I międzynarodowym spotkaniu młodzieży i nauczycieli szkół współpracujących w ramach programu Comenius. Nasza „drużyna” liczyła 10 uczniów i 3 nauczycieli. Szkoła goszcząca - Střední odborná škola a Gymnázium w Libercu, zadbała o miłą i sympatyczną atmosferę spotkania dla gości z Niemiec, Polski, Belgii i Hiszpanii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne miasto Liberec, gdzie powitani zostali przez burmistrza miasta w pięknie zdobionej sali ceremonialnej miejskiego ratusza. Zwiedzili stolicę Czech – Pragę, z jej zabytkami i urokliwymi uliczkami starego miasta. Spędzili interesujący wieczór w średniowiecznej karczmie w Detenicach, gdzie przy wtórze bębnów i dźwiękach kobzy obejrzeli przejmujący spektakl tańca i ognia, demonstrację średniowiecznej sztuki walki a także skosztowali dań podanych w stylu dawnej epoki. Jednak wspólne spotkania to także czas wytężonej pracy. Wizyta w tej stylizowanej karczmie związana była tematycznie z celem spotkania, którym była prezentacja historii stolic krajów partnerskich. Nasi uczniowie w sposób bardzo rzetelny i dogłębny przedstawili najnowszą historię Warszawy, zwracając szczególną uwagę na jej tragiczne losy czasów wojny, komunizmu oraz odbudowę jej struktur państwowych, gospodarczych i ekonomicznych. Młodzież wspólnie przygotowała tzw. „oś czasu”, na której znalazły się symboliczne zdjęcia przedstawiające najważniejsze wydarzenia historyczne Warszawy, Pragi, Brukseli, Madrytu i Berlina. Ten „graficzny obraz” pozwolił im dokonać porównania dziejów swoich narodów na przestrzeni ostatniego stulecia. Uczniowie wymienili się także filmami fabularnymi, których akcja związana jest z historią ich stolicy. Prezentacja tych filmów stanie się kontynuacją zapoczątkowanych w XII szkolnych warsztatów filmowych zatytułowanych „Historia z Comeniusem”.

Wcześniejsze merytoryczne przygotowanie do spotkania, opracowanie prezentacji multimedialnych i poszukiwanie informacji na pewno przyczyniło się do pogłębienia przez uczniów wiedzy z zakresu najnowszej historii nie tylko Polski, ale i Europy. Praca w międzynarodowych grupach mieszanych pozwoliła sprawdzić swoje umiejętności językowe a także poznać charakter i usposobienie naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Spotkanie pozostawiło wiele wspomnień i niezapomnianych wrażeń, zaowocowało wieloma przyjaźniami, ale przede wszystkim było niezapomnianą przygodą.



Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego "Segregujesz -zyskujesz, czyli korzyści płynące z recyklingu"

Projekt był realizowany w terminie od 17 października do 10 grudnia 2012 r. przez grupę 8 uczniów z klas drugich: Kasandrę Prochal, Julitę Oskard, Edytę Solnicką, Patrycję Solnicką, Alicję Wicik, Karolinę Staniek, Bartosza Ibrona, Michała Gniado.

Uczniowie przystąpili do realizacji projektu, aby dowiedzieć się, co można wytworzyć z surowców wtórnych i dlaczego jest to opłacalne. Chcieli zdobytą wiedzę przekazać młodszym kolegom i nauczyć ich, jak właściwie postępować z odpadami. Poszukiwali też pomysłów na wykorzystanie surowców wtórnych znajdujących się w ich domach.

Efekty działań to:

plakaty promujące zbiórkę plastikowych zakrętek i baterii na terenie szkoły, prezentacja multimedialna dotycząca recyklingu, pomoce dydaktyczne, wystawa samodzielnie wykonanych, ciekawych przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych, przeprowadzenie warsztatów ekologicznych dla klas 4 SP.

Co na temat realizowanego przez siebie projektu mówią uczniowie?

Podobało mi się, jak poprzez zabawę uczyliśmy dzieci z 4 klasy, jak dbać o środowisko; Bardzo ciekawy był pomysł z wystawą, ponieważ dowiedzieliśmy się, jak wiele rzeczy można ponownie, w oryginalny sposób wykorzystać; Nauczyłem się lepiej działać w grupie; Dowiedziałam się bardzo dużo nowych, interesujących rzeczy, moja wiedza na temat recyklingu zwiększyła się wielokrotnie; Biorąc udział w projekcie inaczej popatrzyłam na „śmieci”.

Opiekunem uczniów była pani Iwona Wyka, nauczycielka biologii.



DANCE CIESZYN 2013 - Międzynarodowy konkurs tańca

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" i Dům dětí a mládeže Český Těšín zapraszają do udziału w konkursie:

16 V, g. 9.00

DANCE CIESZYN 2013 - Międzynarodowy konkurs tańca
Zgłoszenia do 8 maja
Konkurs swoim zasięgiem obejmuje powiat cieszyński i region Těšínské Slezsko, przeznaczony jest dla amatorów, zespołów i solistów. Obejmuje kategorie tańca nowoczesnego (m.in. hip-hop, break-dance, dance hall, funky, jazz...). Laureaci konkursu zaprezentują się podczas Święta Trzech Braci. (współorg. Dům dětí a mládeže Český Těšín)

Kinga Ciba
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
Rynek 12, 43-400 Cieszyn
tel. 33 851 07 11
k.ciba@domnarodowy.pl
www.domnarodowy.pl



Po naszymu











Już po raz dziewiąty odbył się międzynarodowy konkurs gwarowy „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy” zorganizowany przez Sekcję Ludoznawczą przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno - Oświatowego w Republice Czeskiej oraz Górnośląski Oddział Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” w Katowicach. Przesłuchania występujących w tej edycji odbyły się w grudniu w Polsce, w ustrońskim MDK „Prażakówka”. Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach reprezentowały cztery uczennice: Julia Gałuszka z kl. IIc, Monika Wronka z kl. III b przygotowane przez mgr Aldonę Kopiec oraz Józefina Pupek i Klaudia Żyła z kl. IIIc przygotowane przez mgr Katarzynę Dynek. Koncert finałowy odbył się 7 stycznia w Miejskim Domu Kultury Prażakówka w Ustroniu. Wśród laureatów w kategorii wiekowej 14-17 lat znalazły się dwie nasze uczestniczki. II miejsce w konkursie zajęła Klaudia Żyła, która przedstawiła tekst „Podarzóno nocznica” zaś Józefina Pupek otrzymała wyróżnienie za godkę „Jak Marysia se chłopa wyćwiczyła”. Serdecznie gratulujemy! Teksty gwarowe uczennice zaprezentowały także emerytowanym nauczycielom naszej gminy podczas spotkania w zebrzydowickiej szkole w dniu 17 stycznia br.



Basen podczas ferii zimowych

Basen w okresie ferii zimowych - wejście bezpłatne dla uczniów zamieszkujących teren gminy w godzinach: 15.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku;
14.00 do 16.00 w soboty i niedziele.
Wejście za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Basen będzie czynny w godzinach:
15.00 - 21.00 - poniedziałek-piątek
14.00 - 21.00 - sobota-niedziela.



Uwaga!!! Seans filmowy!!!

CO? Seans filmowy!
GDZIE? W czytelni!

KIEDY? 19.02 (wtorek) godzina 10!
PO CO? Aby mile spędzić czas!!!
No i dodatkowo otrzymać pozytywną uwagę i 6 z języka angielskiego.
KLUB COMENIUSA zaprasza na wspólne oglądanie filmu.
Proponujemy film przywieziony z Czech, Hiszpanii, Belgii lub z Niemiec (oczywiście w angielskiej wersji językowej!!!) Do zobaczenia we wtorek!


HISTORIA Z COMENIUSEM cz.II "13 róż"

W czwartek 19 II w szkolnej bibliotece Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego odbyła się II część „Szkolnych warsztatów filmowych z Comeniusem” . Zaproszenie ze strony członków Klubu Comeniusa spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. W imprezie wzięło udział 29 uczniów z różnych klas. Przypomnijmy, iż zapoczątkowane w szkole warsztaty związane są z poznawaniem historii krajów szkół partnerskich współpracujących ze sobą w ramach programu COMENIUS. Uczniowie tych szkół sami dokonali wyboru filmu, którymi wymienili się na ostatnim spotkaniu w Czechach. Tym razem uczniowie obejrzeli hiszpański dramat historyczny zatytułowany „13 róż” (r. 2007, reż. Emilio Martinez Lazaro). Jest to film oparty na faktach. Akcja dzieje się w 1939 r. w Hiszpanii, kiedy to do Madrytu wkraczają wojska domowe generała Franco. Wraz końcem wojny domowej rozpoczynają się krwawe represje wobec politycznych przeciwników nowej władzy. Wielu republikanów opuszcza kraj z obawy przed aresztowaniem. Inni jednak pozostają w kraju i kontynuują walkę z reżimem Franco. Wśród tych, którzy pozostali, jest 13 tytułowych róż – mniej lub bardziej zaangażowanych w walkę polityczną kobiet i dziewcząt. Wkrótce zostają one oskarżone o wspieranie rewolucji i próbę zamachu na generała Franco. Po brutalnym przesłuchaniu bohaterki trafiają do więzienia Venta … Film zmusza widzów do refleksji nad złożonością losów ludzi uwikłanych w sytuację polityczną czasów, w których przyszło im żyć, nad wyborem moralnym pomiędzy ideałami a uległością wobec narzuconego sposobu myślenia. To świadectwo czasów reżimów totalitarnych w Europie. Udział w projekcji filmu to nie tylko lekcja historii, ale także i j. angielskiego. Uczniowie obejrzeli film z napisami w wersji angielskiej. Przed nami jeszcze projekcje filmów z Niemiec, Czech i Belgii. ZAPRASZAMY!!!!



"Chemia w kuchni" - projekt edukacyjny

W projekcie wzięły udział uczennice: kl. IIa Daria Gatner, Lasota Justyna, Gabzdyl Weronika, MAchej Weronika, Kondziołka Marta, Śmieja Amanda, Staniek Karolina oraz ucznennica IIc Oskard Julita. Celem projektu było poznanie i zbadanie właściwośći substancji występujących w produktach spożywczych i wykorzystywanych w życiu codziennym. Uczennice samodzielnie wykonały doświadczenia oraz księgę instrukcji, analizowały zachodzące procesy w formie obserwacji i wniosków. Rezultatem projektu jest prezentacja multimedialna w formie filmu.



Rekolekcje prafialne

W dniach 20.03 do 22.03.2013 r odbywać się będą Rekolekcje parafialne wg harmonogramu umieszczonego na stronie naszej Parafii: http://www.zebrzydowice.diecezja.bielsko.pl/index.php?subaction=showfull&id=1362893568&archive=&start_from=&ucat=1&

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem: HARMONOGRAM REKOLEKCJI


"SZKOLNE WARSZTATY FILMOWE " HISTORIA Z COMENIUSEM cz. III"

"Pelisky"; czyli "Pod jednym dachem&"

8 III uczniowie „Klubu Comeniusa” zaprosili swoich kolegów na kolejną część warsztatów filmowych „Historia z Comeniusem”. Tym razem hasło spotkania brzmiało: „Czeska komedia po angielsku? Czemu nie!”. Zebrana młodzież obejrzała interesujący film czeskiego reżysera filmowego Jana Hrebejka. Akcja filmu toczy się na praskich przedmieściach w Boże Narodzenie roku 1967 oraz w dniach poprzedzających sowiecką inwazję na Czechosłowację. Ta barwna opowieść balansująca na granicy komedii i dramatu obyczajowego zachęciła widzów do subiektywnej oceny różnych postaw zwykłych ludzi wobec ustroju komunistycznego. Film okazał się dla młodzieży bardzo interesujący, gdyż ważnym aspektem poruszonym w filmie jest konflikt pokoleń, naświetlony równomiernie z obu stron i okraszony specyficznym czeskim humorem. Uczniowie opuścili salę rozbawieni formą przekazu ale jednocześnie poruszeni głębią i niebanalnością przekazanych w filmie treści.



Konkurs fotograficzny

W lutym samorząd uczniowski zorganizował konkurs na "Najładniejszą zimową fotografię". Zwycięzcą została ESTELLA DANDYK z klasy II b. Gratulujemy !






























Informacja na temat wyłączenia sygnału analogowego telewizji naziemnej w województwie śląskim w dniu 19 marca br.

19 marca br. w południowej części województwa śląskiego zostanie wyłączony sygnał analogowy telewizji naziemnej. Od tego momentu w gminie na terenie której znajduje się nasza szkoła będzie możliwy wyłącznie odbiór sygnału cyfrowego telewizji.








Zastąpienie tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową niesie za sobą wiele korzyści. Zaletą takiego rozwiązania jest większa liczba dostępnych programów telewizyjnych, znacznie lepsza jakość obrazu i dźwięku. Jednak, by cieszyć się z odbioru naziemnej telewizji cyfrowej należy sprawdzić czy posiadamy odpowiedni telewizor a jeśli nie - zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej: www.cyfryzacja.gov.pl lub łącząc się z bezpłatną infolinią: 800 007 788, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 do 20:00, oraz pod numerem infolinii uruchomionej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim: 32 20 77 163 czynna codziennie, całodobowo (opłata jak za połączenia lokalne) Uwaga! Na części terenów objętych wyłączeniem sygnału analogowego telewizji naziemnej, jakie nastąpi 19 marca, przewidziana jest przerwa w emisji programu telewizyjnego. Przerwa dotyczy przede wszystkim obszarów położonych w Beskidach i może trwać od kilku do 40 godzin.



Giełda edukacyjna Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Zebrzydowicach

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum, ich rodziców i osoby zainteresowane na IX Giełdę Edukacyjną Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Zebrzydowicach. Promocja odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2013r. w godzinach 16.00-17.00 w budynku gimnazjum. W dniu 10 kwietnia odbywać się będzie comiesięczny dyżur nauczycielski. Zapraszamy.



"Pomoce dydaktyczne na zajęcia plastyczne" - projekt edukacyjny




















W projekcie wzięli udział uczniowie: Monika Żbikowska kl. II b, Paulina Stokłosa kl. II d, Angelika Rosołowska kl. II d, Edyta Michalczyk kl. II b, Przemysław Stopa kl. II a. Celem projektu było poznanie i utrwalenie wiadomości o barwie, kresce, fakturze i grafice. Uczniowie samodzielnie wykonywali plansze dydaktyczne i formy przestrzenne. Prace zostały zaprezentowane na jednej ze szkolnych wystaw. Opiekunem projektu była mgr Jadwiga Bajger.



Zbiórka karmy dla schroniska w Jastrzębiu Zdroju



















Zbiórka charytatywna zakończona. Za zebrane pieniądze zostały zakupione tabletki odrobaczające, które trafiły razem z karmą do zwierząt w Jastrzębiu Zdroju. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych uczniów :)



Projekt edukacjny -"Savoir vivre w szkole i poza szkołą"

Zakończył się projekt edukacyjny zatytułowany "Savoir vivre w szkole i poza szkołą" . Jednym z efektów projektu jest nagrany przez uczennice film. Zachęcamy do obejrzenia.



UCZNIOWIE GIMNAZJUM IM. K. K. BACZYŃSKIEGO Z WIZYTĄ W STOLICY UNII EUROPEJSKIEJ

19 IV 2013 na lotnisku im. F.Chopina w Warszawie wylądował samolot, którym do Polski wrócili uczestnicy II międzynarodowego spotkania młodzieży szkół partnerskich współpracujących w ramach programu COMENIUS ”Uczenie się przez całe życie”. Grupa 12 uczniów Gimnazjum w Zebrzydowicach pod opieką 3 nauczycielek (mgr Wiolety Dandyk, mgr Bogumiły Puzoń oraz mgr Anety Szpiech-Kosek) spędziła 5 niezapomnianych dni w stolicy Unii Europejskiej - Brukseli w towarzystwie kolegów z Niemiec, Czech, Hiszpanii oraz Belgii. Organizatorem spotkania była szkoła Athénée Royal de Ganshoren. Jego celem było przybliżenie zebranej młodzieży struktury populacji stolic krajów partnerskich. Każda „drużyna” zaprezentowała temat „Mniejszości narodowe i ich problemy w naszej stolicy” w postaci przygotowanej prezentacji multimedialnej. Rezultatem wspólnej pracy były wytwory plastyczne: rysunki i modele ludzi w barwach flag krajów UE. Jednak największą atrakcją spotkania było zwiedzanie stolicy UE. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania UE odwiedzając Parlament Europejski („Parlamentarium”), odkryli ciekawostki o mieście Bruksela wypełniając kolejne „misje” w BIP (Biurze Informacji Miasta), poznali cechy surrealizmu oglądając dzieła słynnego artysty belgijskiego Rene Margritte’a, zobaczyli takie wizytówki Brukseli jak Manekeen Pis czy Atomium. Całości dopełniła wizyta w muzeum czekolady połączona z degustacją wysokiej jakości słodyczy. Uczniowie szkoły gospodarza wraz z rodzicami (a pochodzą oni z 48 różnych krajów) przygotowali dla swoich gości poczęstunek, w trakcie którego mogli oni skosztować dań i przystawek z różnych zakątków świata, od Hiszpanii po Indie (Polskę reprezentowały faworki, półmisek wędlin oraz placki ziemniaczane!). Wspólna zabawa pożegnalna zacieśniła więzi i wzmocniła nowe przyjaźnie. Pobyt w stolicy Unii Europejskiej był prawdziwą lekcją postawy obywatela Unii Europejskiej. Uczniowie doświadczyli jak bardzo różnorodna jest „nasza Europa”, z jakimi problemami borykają się społeczności w różnych jej zakątkach i jakie wyzwania stają przed każdym z nas, aby w imię pokoju i dobrobytu dążyć do wzajemnego poszanowania i akceptacji. Bo przecież ….. w jedności tkwi siła. licy UE. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania UE odwiedzając Parlament Europejski („Parlamentarium”), odkryli ciekawostki o mieście Bruksela wypełniając kolejne „misje” w BIP (Biurze Informacji Miasta), poznali cechy surrealizmu oglądając dzieła słynnego artysty belgijskiego Rene Margritte’a, zobaczyli takie wizytówki Brukseli jak Manekeen Pis czy Atomium. Całości dopełniła wizyta w muzeum czekolady połączona z degustacją wysokiej jakości słodyczy. Uczniowie szkoły gospodarza wraz z rodzicami (a pochodzą oni z 48 różnych krajów) przygotowali dla swoich gości poczęstunek, w trakcie którego mogli oni skosztować dań i przystawek z różnych zakątków świata, od Hiszpanii po Indie (Polskę reprezentowały faworki, półmisek wędlin oraz placki ziemniaczane!). Wspólna zabawa pożegnalna zacieśniła więzi i wzmocniła nowe przyjaźnie. Pobyt w stolicy Unii Europejskiej był prawdziwą lekcją postawy obywatela Unii Europejskiej. Uczniowie doświadczyli jak bardzo różnorodna jest „nasza Europa”, z jakimi problemami borykają się społeczności w różnych jej zakątkach i jakie wyzwania stają przed każdym z nas, aby w imię pokoju i dobrobytu dążyć do wzajemnego poszanowania i akceptacji. Bo przecież ….. w jedności tkwi siła.



XIII Konkurs Recytatorski Szekspir

W dniach 29-30 IV 2013 roku , w Zespole Szkół w Zebrzydowicach odbył się po raz trzynasty etap powiatowy konkursu recytatorskiego. Młodzież ze szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego prezentowała się podczas recytacji utworów autorów angielskojęzycznych. Jak co roku uczniowie recytowali fragment prozy oraz poezję w języku polskim i angielskim. Jury oceniało kulturę słowa, dobór repertuaru poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. W eliminacjach powiatowych brali udział najlepsi reprezentanci szkół oraz miast wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych i miejskich.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Zebrzydowice , pan Andrzej Kondziołka, a w gronie sponsorów znaleźli się Starosta Powiatu Cieszyńskiego , pan Jerzy Nogowczyk, Burmistrz Miasta Cieszyna, pan Mieczysław Szczurek oraz Radna Powiatu Cieszyńskiego Pani Czesława Haczek.
Patronat medialny nad imprezą objął portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl.

W kategorii szkół gimnazjalnych startowały szkoły powiatu cieszyńskiego, miasta Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski oraz Rybnik propagując tym samym imprezę między powiatami i nadając jej rangę konkursu na wyższym szczeblu.

W sumie w imprezie startowało 25 reprezentantów szkół podstawowych , 23 szkół gimnazjalnych oraz 11 szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci wszystkich kategorii będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim w Zabrzu , w dniach 20-21 V br.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie oraz pomoc w jej organizacji.

Szczególne podziękowania za wkład pracy i bezinteresowną pomoc pragniemy złożyć członkom jury: Pani Aldonie Kopiec , Pani Joannie Oleś , Pani Kamili Gajdzie , Panu Andrzejowi Pasternemu oraz Panu Łukaszowi Stawarczykowi.

Wszystkim Laureatom życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim!

Zapraszamy w przyszłym roku do Zebrzydowic!
Katarzyna Kondziołka
Organizator konkursu

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI NA STRONIE: XIII Konkurs Szekspira


VII Wieczór Regionalny -Zaproszenie















Dyrekcja Zespołu Szkół w Zebrzydowicach ma zaszczyt zaprosić Rodziców, sympatyków Regionu Cieszyńskiego na kolejny - VII Wieczór Regionalny, który odbędzie się 23 maja 2013r. (czwartek) o godzinie 17.00 w auli Zespołu Szkół w Zebrzydowicach. Spotkanie pokoleń będzie okazją do refleksji nad mijającym czasem i powrotem do wartości, które i dziś należy pielęgnować. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach



XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja i proza w języku Shakespeare`a"

W dniach 20 -21 maja br w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach odbyła się XVI edycja konkursu recytatorskiego. Wzięło w niej udział 75 uczniów ze szkół podstawowych , gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszego regionu-laureaci etapu powiatowego z Zebrzydowic. Jury w składzie: Maria Podhajna-dyrektor szkoły językowej BRITAM w Zabrzu, Marek Dindorf- aktor Teatru Ateneum w Katowicach, Danuta Wyszogrodzka –Dindorf-aktorka Teatru Ateneum w Katowicach, Jerzy Kuczeraaktor Teatru im . S. Wyspiańskiego w Katowicach postanowiło przyznać następujące nagrody.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce zdobyła Magdalena Jureczka z Katolickiej SP w Cieszynie,
III miejsce zdobył Jerzy Witoszek z SP w Hażlachu,

wyróżnienie zdobyła Zuzanna Duraj z SP w Zebrzydowicach.

W kategorii szkół gimnazjalnych:
II miejsce Justyna Kondziołka , Gimnazjum im.K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach,
II miejsce Magdalena Macura Gimnazjum w Mnichu,
III miejsce Sara Wrzecionko z ZS nr 1 w Wiśle,

wyróżnienia Bartosz Górecki z Gimnazjum w Mnichu oraz Kaja Marszałek z ZS nr 5 w Jastrzębiu Zdroju.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce Zuzanna Kondziołka I LO Cieszyn,
III miejsce Klaudia Wiśniewska ZS nr 1 w Rybniku,

wyróżnienia Patrycja Skrzypoń , I LO w Cieszynie , oraz Anna Płaczkiewicz II LO w Cieszynie,

w kategorii poezji śpiewanej:
III miejsce zdobyła Natalia Majchrzak z ZS nr3 w Jastrzębiu Zdroju.
Gratulujemy wszystkim laureatom reprezentującym nasz region! Życzymy dalszych sukcesów!

Koncert Laureatów odbędzie się 11 czerwca w Dzielnicowym Domu Kultury w Zabrzu-Biskupicach, o godzinie 12.30.

Katarzyna Kondziołka

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie konkursu
Szczególnie gratulujemy naszym uczniom oraz absolwentom: - wyróżnienie zdobyła Zuzanna Duraj z SP w Zebrzydowicach, -II miejsce Justyna Kondziołka, Gimnazjum im.K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, -I miejsce Zuzanna Kondziołka I LO Cieszyn. Życzymy dalszych sukcesów.

Rzecznik Praw Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ.MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf. Z poważaniem, Dział Komunikacji Społecznej Biuro Rzecznika Praw Dziecka



Nasze sukcesy literackie

Uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach chętnie sięgają po pióro. Próbują swoich sił zarówno w prozie, jak i poezji. W wiosennym powiatowym konkursie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na bajkę pt. „Zdrowie po cieszyńsku” II miejsce zdobyła uczennica klasy Ib gimnazjum Justyna Grygierek za utwór „ Siła słońca”. Celem konkursu było kreowanie przekonań prozdrowotnych oraz modelowanie zachowań i nawyków uczniów w kierunku pożądanym dla zdrowia. Ciekawym zabiegiem okazało się połączenie problematyki zdrowia z miejscową kulturą i tradycją. Honorowy Patronat nad konkursami objęła Poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś, aktywnie angażując się na etapie oceny prac i rozdania nagród laureatom i opiekunom. Uczennicę do konkursu przygotowała polonistka mgr Katarzyna Dynek. Gimnazjalistka z klasy IIId po raz drugi została laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu ZOSTAŃ PISARZEM Z ... pt. Wierzę w zwierzę - czyli coś o przyjaźni. Nikoleta Saluk uzyskała wyróżnienie w tym konkursie za opowiadanie Między niebem a lasem i wraz opiekunem mgr Katarzyną Dynek weźmie udział w uroczystym rozdaniu nagród.



"Pociąg do poezji"













Na IX Powiatowy Konkurs Biblioteczny organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie wpłynęło 131 prac plastycznych. Tegoroczna edycja związana była z twórczością Juliana Tuwima w związku z obchodami Roku Juliana Tuwima. Wśród laureatów znalazła się Dominika Wawrzyczek- uczennica klasy IIIc gimnazjum, która za piękną interpretację wiersza Julina Tuwima Los otrzymała III miejsce. Podczas rozdania nagród zachwyciła zebranych dojrzałą recytacją fragmentu utworu, który stał się inspiracją do jej dzieła plastycznego. Koordynatorem konkursu w szkole była mgr Katarzyna Knyps- Korycka- bibliotekarz w gimnazjum. Artykuł na temat konkursu znaleźć można w nr. 22 Głosu Ziemi Cieszyńskiej z 31.05.2013r.



PROJEKT EDUKACYJNY - "Współpraca młodych ludzi nie zna granic"

Jednym z tematów projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole był "Współpraca młodych ludzi nie zna granic". Polegał on na przygotowaniu i organizowaniu różnych imprez zgodnie z harmonogramem polsko-czeskiego projektu. Jedną z takich imprez był "Talent między granicami" który prezentujemy na filmiku przygotowanym przez uczennicę klasy 2b Estellę Dandyk. Projekt ten realizowały: Klaudia Cymorek kl. 2b, Julia Malirz kl. 2b, Marta Polak kl. 2b, Justyna Buława kl. 2c, Joanna Kondziołka kl. 2c, Julia Gałuszka kl. 2c, Ewelina Machej kl. 2b, Estella Dandyk kl. 2b, a opiekunami grupy byli Grzegorz Kukuczka i Barbara Grela-Kukuczka. Opr. B.G-K



"Proza i poezja na wschód od Bugu"

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy IIIb Justynie Kondziołce, ktróra osiągnęła III miejsce w XLIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Proza i poezja na wschód od Bugu”.
WYNIKI TUTAJ


"A gdy Ci przijdzie wyniść stąd" -VII Wieczór Regionalny

Dnia 22 maja 2013r.w Zespole Szkół Zebrzydowicach odbył się kolejny, siódmy wieczór regionalny "A gdy Ci przijdzie wyniść stąd" Celem cyklicznych spotkań jest uwrażliwianie młodzieży na poznawanie dziedzictwa kulturowego, które w przyszłości może zaowocować szeroko rozumianą integracją, ale także pogłębieniem więzi w rodzinie, środowisku szkolnym i lokalnym. Wieczór regionalny zgromadził liczne grono miłośników kultury, zwyczajów oraz gwary Śląska Cieszyńskiego z Gminy Zebrzydowice oraz Cieszyna. Spotkanie pokoleń było okazją do refleksji nad mijającym czasem i powrotem do wartości, które i dziś należy pielęgnować.
Uczniowie gimnazjum zaprezentowali program „A gdy Ci przijdzie wyniść stąd…", który nawiązywał do dawnych czasów. Śpiewali cieszyńskie pieśniczki, prezentowali gwarowe teksty, regionalne tańce i zabawne scenki. Spektakl poruszał też trudny problem emigracji, konieczności opuszczenia rodzinnego gniazda. Miłośnicy tradycji i gwary Śląska Cieszyńskiego mogli wysłuchać również dwóch godek siedmioletniej Amelii Szuścik, która od września rozpocznie naukę w Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach. Po uczcie duchowej biesiadnicy „pokrzepili się” cieszyńskim kołaczem przy wtórze ludowych pieśniczek.
Scenariusz programu opracowały polonistki: mgr Aldona Kopiec, mgr Katarzyna Dynek. Wykorzystały teksty z antologii „Podania i legendy Śląska Cieszyńskiego” oraz wiersze Lidii Szkaradnik, Anny Więzik, Wandy Mider i Kazimierza Węgrzyna. Stroną muzyczną zajęła się mgr Halina Donocik - nauczycielka muzyki i plastyki, zaś choreografię, okolicznościowy folder i zaproszenia przygotowała mgr Maria Branny – nauczycielka historii, informatyki i edukacji regionalnej. Scenografię wykonały mgr Jadwiga Bajger – nauczycielka plastyki, mgr Maria Kościelny – nauczycielka świetlicy oraz mgr Katarzyna Knyps – Korycka – nauczycielka biblioteki, a wystrój auli pani Izabela Gałuszka i pani Gerlinda Wawro – pracownicy administracji szkoły. Za sprzęt nagłaśniający odpowiedzialny był mgr Jarosław Utikal – nauczyciel wychowania fizycznego. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele powiatu z przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisławem Kubiciusem, władz gminy z wicewójtem Karolem Sitkiem, Macierzy Ziemi Cieszyńskiej z Prezes Zarządu Głównego Martą Kawulok, dyrektorzy szkół, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach, emerytowani nauczyciele szkoły, pasjonaci i krzewiciele kultury Ziemi Cieszyńskiej, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Zebrzydowicach. W następnym dniu młodzi artyści wystąpili jeszcze trzykrotnie: dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz w godzinach popołudniowych dla rodziców i społeczności lokalnej. Przedstawienie „A gdy Ci przijdzie wyniść stąd…" dostarczyło wielu wzruszeń uczestnikom wieczoru oraz rodzicom.
Gratulowano uczniom i nauczycielom wspaniałego spektaklu, pielęgnowania tradycji i gwary Śląska Cieszyńskiego.

galeria zdjęć Zebrzydowice.net



Zaproszenie!

Serdecznie zapraszamy w dniu 2 września (niedziela) do zwiedzania budynku "nowej- starej" szkoły przy ulicy Orzeszkowej (okolice Świstaka), w której to od września uczyć się będą uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Zebrzydowicach. Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 8.00 i zakończy o 13.00.



Zaproszenie!

Serdecznie zapraszamy w dniu 2 września (niedziela) do zwiedzania budynku "nowej- starej" szkoły przy ulicy Orzeszkowej (okolice Świstaka), w której to od września uczyć się będą uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Zebrzydowicach. Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 8.00 i zakończy o 13.00.

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
  • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
  • Statut
    Statut Szkoły Podstawowej
    Samorząd Uczniowski

    Projekty edukacyjne
    Pogoda
    Dla nauczycieli

    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Wygenerowano w sekund: 0.02 634,034 Unikalnych wizyt