Lipiec 18 2019 06:55:32
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie




Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
XIII Konkurs Szekspira
XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja i proza w języku Shakepseare'a"-
rok 2013


W dniach 29-30 IV 2013 roku , w Zespole Szkół w Zebrzydowicach odbył się po raz trzynasty etap powiatowy konkursu recytatorskiego. Młodzież ze szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego prezentowała się podczas recytacji utworów autorów angielskojęzycznych. Jak co roku uczniowie recytowali fragment prozy oraz poezję w języku polskim i angielskim. Jury oceniało kulturę słowa, dobór repertuaru poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. W eliminacjach powiatowych brali udział najlepsi reprezentanci szkół oraz miast wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych i miejskich.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Zebrzydowice , pan Andrzej Kondziołka, a w gronie sponsorów znaleźli się Starosta Powiatu Cieszyńskiego , pan Jerzy Nogowczyk, Burmistrz Miasta Cieszyna, pan Mieczysław Szczurek oraz Radna Powiatu Cieszyńskiego Pani Czesława Haczek.
Patronat medialny nad imprezą objął portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl.

W kategorii szkół gimnazjalnych startowały szkoły powiatu cieszyńskiego, miasta Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski oraz Rybnik propagując tym samym imprezę między powiatami i nadając jej rangę konkursu na wyższym szczeblu.

W sumie w imprezie startowało 25 reprezentantów szkół podstawowych , 23 szkół gimnazjalnych oraz 11 szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci wszystkich kategorii będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim w Zabrzu , w dniach 20-21 V br.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie oraz pomoc w jej organizacji.

Szczególne podziękowania za wkład pracy i bezinteresowną pomoc pragniemy złożyć członkom jury: Pani Aldonie Kopiec , Pani Joannie Oleś , Pani Kamili Gajdzie , Panu Andrzejowi Pasternemu oraz Panu Łukaszowi Stawarczykowi.

Wszystkim Laureatom życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim!

Zapraszamy w przyszłym roku do Zebrzydowic!
Katarzyna Kondziołka
Organizator konkursu




Protokoły z konkursu:
Zebrzydowice 2013-04-29

Protokół z XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i Proza w Języku Shakespeare`a”


W dniu 29.04.2013r. odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego, w którym brało udział 25 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie :
1. Kamila Gajda – przewodnicząca
2. Aldona Kopiec – członek
3. Joanna Oleś – członek

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Magdalena Jureczka Katolicka Szkoła Podstawowa Cieszyn Magdalena Woźniak-Chroboczek
II Marianna Pękała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Marta Procner
II Jerzy Witoszek Szkoła Podstawowa w Hażlachu Anna Kawik
III Julia Żerdka Szkoła Podstawowa w Mnichu Wiesława Strządała
III Justyna Cyrzyk Szkoła Podstawowa Kończyce Wielkie Aleksandra Kempny
wyróżnienie Zuzanna Duraj Szkoła Podstawowa im. K.K.Baczyńskiego w Zebrzydowicach Jadwiga Ogrodnik
wyróżnienie Michał Baszczyński Szkoła Podstawowa w Hażlachu Anna Kawik
wyróżnienie Krzysztof Czernecki Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Marta Procner


Nagroda publiczności: Magdalena Jureczka




Zebrzydowice 2013-04-30

Protokół z XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i Proza w Języku Shakespeare`a”

W dniu 30.04.2013r. odbył się konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego, w którym brało udział 23 + 11 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie :
1. Andrzej Pasterny – przewodniczący
2. Aldona Kopiec – członek
3. Joanna Oleś – członek
4. Łukasz Stawarczyk - członek

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

szkoły gimnazjalne
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Ismena Leśnik Gimnazjum Dwujęzyczne Rybnik Marzanna Bogusz
II Radosław Sobczyk ZS nr 1 Wisła Joanna Magiera
II Justyna Kondziołka Gimnazjum Zebrzydowice Barbara Foltyn
III Kaja Marszałek Zespół Szkół nr 5 Jastrzębie Anna Ciesielska
Wyróżnienie Marcin Nitoń Gimnazjum Dwujęzyczne Rybnik Marzanna Bogusz
Wyróżnienie Magdalena Macura Gimnazjum Mnich Ewa Kasza
Wyróżnienie Bartosz Górecki Gimnazjum Mnich Ewa Kasza
Wyróżnienie Sara Wrzecionko Zespół Szkół nr 1 Wisła Anna Majewska
Wyróżnienie Anna Drewniok Gimnazjum Dwujęzyczne Rybnik Ewa Gatnar


Nagroda publiczności: Radosław Sobczyk

Szkoły ponadgimnazjalne
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Zuzanna Kondziołka LO im. A.Osuchowskiego Cieszyn Tadeusz Toman
II Patrycja Skrzypoń LO im. A.Osuchowskiego Cieszyn Tadeusz Toman
II Anna Płaczkiewicz LO im. M.Kopernika Cieszyn Urszula Broda-Gawełek
III Aneta Monin V LO Jastrzębie Zdrój Joanna Zawiślak - Kozłowska
Wyróżnienie Natalia Majchrzak ZS nr 3 Jastrzębie Zdrój Monika Zawadka
Wyróżnienie Klaudia Wiśniewska ZS nr 2 Powstańców Śląskich Rybnik Anna Markiewicz





Etap powiatowy-kategorie:
1. Primary – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (29.04.2013 - poniedziałek - godz. 9.00)
2. Junior-uczniowie gimnazjum. (30.04.2013r.-wtorek- godz.9.00)
3. Secondary – uczniowie szkół średnich (30.04.2013r. godz. 12.00).
Termin zgłoszeń - 12 kwietnia 2013r.


regulamin
karta
O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
  • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
  • Statut
    Statut Szkoły Podstawowej
    Samorząd Uczniowski

    Projekty edukacyjne
    Pogoda
    Dla nauczycieli

    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Wygenerowano w sekund: 0.01 494,312 Unikalnych wizyt