Czerwiec 28 2022 11:42:41
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Rekolekcje 2017


Plan rekolekcji do pobrania


Dzień liczby Pi

14 marca po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień liczby π. Ponieważ patronami tego święta są Albert Einstein i Wacław Sierpiński, to z ich postaciami związane było spotkanie klas gimnazjum w auli szkolnej. Oprócz przedstawienia informacji o ich życiu i twórczości odbył się również pięcioetapowy konkurs między klasami. Każda klasa miała przygotować okrzyk matematyczny oraz wykonać karykaturę Einsteina. Natomiast trzyosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach: zapamiętania w ciągu 1 minuty jak najdłuższego rozwinięcia liczby π, napisania jak największej ilości wyrazów rozpoczynających się na „pi” oraz wykonania papierowego modelu liczby π w 3D. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIc, drugie IIa, trzecie IId.
Konkurs oceniało jury w składzie: pan G. Gabzdyl, pani J. Bajger oraz pani K. Knyps- Korycka. W czasie obrad jury uczniowie klas drugich zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Kłótnia liczb z π w roli głównej”.
Wysłuchano również utworów muzycznych powstałych na podstawie rozwinięcia liczby π.
Cały program przygotowała wraz z uczniami nauczycielka matematyki pani B. Piguła.

Sukcesy naszych uczennic w olimpiadach przedmiotowych
Dobiegły końca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Po III etapie zmagań konkursowych tytuły finalistek otrzymały:
Agata Żesławska z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący p. Aldona Kopiec),
Justyna Kołatek z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący p. Magdalena Żegarska).

Tytuł laureatki otrzymała Barbara Brzezina z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka francuskiego (nauczyciel przygotowujący p. Aneta Szpiech-Kosek).

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces naszej gimnazjalistki!

Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju już po raz szósty zorganizował międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „ICH HABE DAS PERFEKT GEMACHT!”, a uczestniczyło w niej 33 uczniów z 10 gimnazjów z Jastrzębia, Pawłowic, Pielgrzymowic i Zebrzydowic. Celem konkursu było zachęcenie zainteresowanych uczniów do dodatkowej nauki, rozszerzenie posiadanego słownictwa, pomoc w przygotowaniu się do egzaminu gimnazjalnego a przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności językowych.
Uczennica klasy 3a naszego gimnazjum Patrycja Tercka zdobyła II miejsce w konkursie a od najwyższego podium dzielił ja tylko jeden punkt. Serdecznie Patrycji gratulujemy!

( B. Puzoń)

GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH!
Uczniowie klas trzecich gimnazjum stoją przed bardzo trudną decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, decyzją mającą wpływ na ich dalsze życie. Dlatego serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów klas trzecich, a także osoby chętne na Giełdę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, która odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. (środa), w godz. 16.00 – 18.00.

PROGRAM GIEŁDY:
1. GODZ. 16.00. Spotkanie w auli dla Rodziców i Uczniów z dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej odnośnie kształcenia zawodowego i ogólnego, projektowania ścieżki zawodowej i naboru do szkół.
2. GODZ. 16.30 – 18.00. W budynku gimnazjum będzie prezentacja ofert szkół ponadgimnazjalnych z Cieszyna, Jastrzębia Zdroju i Wisły.
Każda szkoła ponadgimnazjalna będzie dysponować odrębną salą, aby rozmowy i konsultacje Rodziców i Uczniów z pracownikami i uczniami tych szkół, mające na celu dokładne zapoznanie się z propozycją danej szkoły, przebiegały w kameralnej atmosferze.

Zachęcamy do zadawania pytań, do dokładnego zapoznania się z ofertami szkół, naborem, aby każdy absolwent gimnazjum dokonał jak najbardziej trafnego i zgodnego z oczekiwaniami wyboru szkoły.
XIII Giełda Edukacyjna
XIII Giełda Edukacyjna - promocja szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. od godziny 16.30 do 18.00 w budynku gimnazjum.
Uwaga!!!
W związku z wizytą ks. Biskupa Piotra Gregera w dniu 3.03.2017 (piątek) nastąpi zmiana organizacji zajęć. Uczniowie gimnazjum w tym dniu kończą zajęcia około godziny 12:50. Świetlica szkolna dla chętnych dzieci czynna jak zawsze w obu budynkach.
Zostań Stypendystą Programu -Marzenie o Nauce

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl.).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

Dyżur środowy - 8 marzec
Uwaga zmiana termminu - w miesiącu marcu dyżur środowy odbędzie się 8 marca 2017 roku.
Dyskoteka karnawałowa - 7 luty
W dniu 7 lutego 2017 (wtorek) Rada Rodziców zaprasza uczniów Gimnazjum na bal szkolny/dyskotekę karnawałową w godzinach 15:30 do 19:00.

Uczniowie po zakończonej dyskotece wracają obowiązkowo pod opieką rodziców lub posiadają kartkę z informacją o zgodzie rodziców/opiekunów prawnych na samodzielny powrót lub wcześniejsze wyjście z dyskoteki. :)

Wywiadówki - 1 luty 2017
Zapraszamy rodziców 1 lutego 2017r. na wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16:00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 16:00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 17:15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

O godzinie 16:45 zapraszamy wszystkich rodziców na prelekcję z funkcjonariuszem policji nt. agresji, przemocy, odpowiedzialności, cyberprzemocy.
Lodowisko i basen przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach w czasie ferii zimowych!
Za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej:

Lodowisko będzie bezpłatnie udostępnione podczas ferii dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Zebrzydowice w godzinach od 10.00 do 14.00. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 797783127.

Dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujący na terenie gminy, korzystają z basenu bezpłatnie w godzinach od 15.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz od 14.00 do 16.00 w soboty i niedziele.
Wieczór Regionalny w Zebrzydowicach

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Konkursy przedmiotowe w naszej szkole
W tym roku szkolnym do I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych przystąpiło
64 uczniów z 10 przedmiotów. Zadania konkursowe były jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, a ich rozwiązanie wymagało dużej wiedzy.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:
Agnieszka Jaworska z kl. IIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący K. Dynek)
Agata Żesławska z kl. IIIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący A. Kopiec)
Barbara Brzezina z kl. IIIb z języka angielskiego (nauczyciel przygotowujący W. Dandyk) oraz z języka francuskiego (nauczyciel przygotowujący A. Szpiech-Kosek)
Justyna Kołatek z kl. IIIb z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący M. Żegarska)

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Językowy -JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE

W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia SOIZ w Cieszynie Komisja Języków Obcych działająca w Szkole Organizacji i Zarządzania, zorganizowała kolejną edycję świąteczną Konkursu Językowego ‘JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE’. Konkurs ten adresowany jest do gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego.

Drugi etap konkursu odbył się dnia 05.12.2016 r. na terenie Szkoły Organizacji i Zarządzania. Sprawdzał stopień opanowania przez młodzież języka angielskiego w dziedzinie słuchania i czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz słownictwa. Miło nam oznajmić iż uczennice naszego gimnazjum stanęły na podium tego konkursu. II miejsce zajęła Barbara Brzezina, natomiast III miejsce zajęła Agata Żesławska, uczennice klasy IIIb przygotowane przez mgr Wioletę Dandyk. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Szkoły Podstawowej
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.02 619,143 Unikalnych wizyt