PaĹşdziernik 23 2017 18:57:48
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Wieczór Regionalny w Zebrzydowicach

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Konkursy przedmiotowe w naszej szkole
W tym roku szkolnym do I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych przystąpiło
64 uczniów z 10 przedmiotów. Zadania konkursowe były jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, a ich rozwiązanie wymagało dużej wiedzy.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:
Agnieszka Jaworska z kl. IIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący K. Dynek)
Agata Żesławska z kl. IIIb z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący A. Kopiec)
Barbara Brzezina z kl. IIIb z języka angielskiego (nauczyciel przygotowujący W. Dandyk) oraz z języka francuskiego (nauczyciel przygotowujący A. Szpiech-Kosek)
Justyna Kołatek z kl. IIIb z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący M. Żegarska)

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Językowy -JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE

W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia SOIZ w Cieszynie Komisja Języków Obcych działająca w Szkole Organizacji i Zarządzania, zorganizowała kolejną edycję świąteczną Konkursu Językowego ‘JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE’. Konkurs ten adresowany jest do gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego.

Drugi etap konkursu odbył się dnia 05.12.2016 r. na terenie Szkoły Organizacji i Zarządzania. Sprawdzał stopień opanowania przez młodzież języka angielskiego w dziedzinie słuchania i czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz słownictwa. Miło nam oznajmić iż uczennice naszego gimnazjum stanęły na podium tego konkursu. II miejsce zajęła Barbara Brzezina, natomiast III miejsce zajęła Agata Żesławska, uczennice klasy IIIb przygotowane przez mgr Wioletę Dandyk. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Wywiadówki - 7 grudnia 2016
Zapraszamy rodziców 7 grudnia 2016r. na wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16.00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 17.15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 16.00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

- 18.15 - zebranie trójek klasowych w auli przy ul. Kochanowskiego 55

W czasie wywiadówek odbywać się będzie przygotowany i prowadzony przez uczniów naszej szkoły KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH.
IX Wieczór Regionalny

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach zapraszają wszystkich mieszkańców w piątek 2 grudnia na godzinę 17.00 do auli szkolnej przy ulicy Kochanowskiego na IX Wieczór Regionalny, tj. widowisko folklorystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Przypomnimy piękną gwarę Śląska Cieszyńskiego, pokażemy życie naszych babć i dziadków wplecione w cztery pory roku, wszystko okraszone humorem, tańcem i śpiewem, w otoczeniu wspaniałej dekoracji.

;Młodzieżowy hokej nie zna granic- SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

W związku z realizacją projektu pn. „Młodzieżowy hokej nie zna granic” realizowanego z Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA - POLSKA W EUROREGIONIE ŚLĄSK CIESZYŃSKI zapraszamy rodziców dzieci zainteresowanych udziałem w zajęciach na spotkanie organizacyjne z trenerem Panem Damianem Kiełbasa, które odbędzie się dnia 24.11.2016R. O GODZ. 17.00 w auli przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach.


Zajęcia w ramach projektu przygotowanego i finansowanego przez Gminę Zebrzydowice wraz z Sportovní Klub Karvina będą odbywały się od 01.12.2016 do 14.03.2016r. Przedmiotem projektu będzie organizacja zajęć dla dzieci oraz wspólne treningi dzieci i młodzieży z obu stron granicy. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość nauki jazdy na łyżwach oraz poznanie podstawowych elementów hokeja na lodzie.W świecie baśni, bajek i- bogatej wyobraźni

W dniu 29 października br. trzy uczennice Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu literackiego Chcecie bajki- oto bajka organizowanego w ramach Jesiennych Dni Ksiązki przez GOK i Gminną Bibliotekę Publiczną w Buczkowicach.
Patrycja Tercka, uczennica klasy 3A i Sabina Morcinek z klasy 2B przygotowane przez Katarzynę Dynek uzyskały kolejno – wyróżnienie i II miejsce, natomiast Agata Żesławska z klasy 3B przygotowana przez Aldonę Kopiec zdobyła III miejsce. Prace Laureatek zostaną zamieszczone w lokalnym kalendarzu pokonkursowym.

Lipa, jej gałązki i liście
21 października br. uczennica klasy 3B Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w

Zebrzydowicach Justyna Kołatek, laureatka XX Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2016 zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, uczestniczyła z polonistką Aldoną Kopiec w uroczystości podsumowania konkursu.
Twórczość młodych autorów oceniało jury pod przewodnictwem poety Tomasza Jastruna. Prace, których z całej Polski napłynęło ponad 2000, cechowała wielka różnorodność: od opowiadań dotyczących spraw społecznych, poczucia wspólnoty, śladów życia publicznego, konfliktów, biedy, lęku… do poezji, w której współcześnie króluje wiersz wolny z elementami futuryzmu czy surrealizmu. Laureaci wykazali się biegłością literacką i językową, wyróżnia ich nadzwyczajna wrażliwość na otaczający świat.
W dedykacji umieszczonej na dyplomie Justyny czytamy osobistą refleksję Jurorów: Za wskrzeszenie ludowego stroju, w którym współczesności tak do twarzy.
Teksty Laureatów zostały opublikowane w książce Lipa 2016.
W trakcie spotkania młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach literackich oraz w koncercie Czesława Mozila.

WARSZTATY ROZWOJOWE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS III GIMNAZJUM
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą zajęć warsztatowych, które dotyczą pomocy dziecku w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Zajęcia organizowane są przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Cieszynie. Zgłoszenia przyjmuje pedagog szkolny, Ilona Szatanik.
tel. 32-4693481 wew 35 lub osobiście.
PLAKAT
Bookcrossing
Od  października 2016r. uruchamiamy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową.
Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Jest to społeczna akcja zachęcająca ludzi do czytania i dzielenia się książką poprzez pozostawianie jej w miejscach publicznych tak, aby każdy mógł z niej skorzystać. Każdy będzie więc mógł wziąć dowolną książkę, przeczytać ją, przekazać przyjacielowi, oddać do biblioteki lub pozostawić ją w miejscach oznakowanych plakatami.

Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i przywrócenie książkom należnego im miejsca - zamiast leżeć na półce, książki powinny podróżować z rąk do rąk. Tak jak pisał Kornel Makuszyński:
„Każda książka jest żywym stworzeniem. Każda ma duszę i każda ma serce.”
Bookcrossing:
pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,
daje szansę na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup,
inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów.
Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. Należy w tym celu znaleźć specjalny punkt wymiany książęk (takie punkty zostaną uruchomione w naszej szkole). Każda książka zostaje opatrzona w szkole nr BIP i specjalną naklejką akcji BOOKCROSSING przez co można śledzić jej losy odnajdując jej dane na stronie internetowej www.bookcrossing.pl. Tam tez należyu szukać wszystkich dodatkowych informacji.

Jak to działa w praktyce:
1. W szkole organizowane są „magiczne półk”i ze zbiorem „uwolnionych książek”
2. Każdy uczeń może przynieść do szkoły swoją książkę i wymienić ją na inną w „magicznej półce”
3. Zabiera książkę do domu, odnajduje jej BIP na stronie www.bookcrossing.pl , śledzi jej „historię” i dodaje nowe dane.
4. Po przeczytaniu książki może wymienić ją na nową pozycję w dowolnym punkcie bookcrossingowym (niekoniecznie w szkole).


W związku z akcją powołano punkty BOOKCROSSINGU na terenie Cieszyna. Można je znaleźć w następujących lokalizacjach miasta: Zamek Cieszyn (ul. Zamkowa 3), Kawiarnia Café Muzeum (ul. Regera 6), Restauracja Twój Zakątek (ul. Śrutarska 37), Stołówka MAPIS w Starostwie Powiatowym (ul. Bobrecka 29), Restauracja Panorama (ul. Na Wzgórzu 31), Świetlica Krytyki Politycznej (ul. Zamkowa 1) oraz w Wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Miejskiej (ul. Głęboka 15), na Filiach: nr 1 (ul. Wąska 1), nr 2 (ul. Cieńciały 1) i nr 3 ( ul. Kamienna 3c) .

Akcja działa także w Jastrzebiu Zdroju: Galeria „Ciasna” Jastrzębie Zdrój ul. Katowicka 17
Nowy program wymiany młodzieży: FLEX
Departament Stanu USA oferuje w Polsce nowy program wymiany: FLEX (Future Leaders Exchange). Jest to program młodzieżowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach FLEX uczniowie spędzają rok szkolny (2016-2017) w amerykańskiej szkole średniej i mieszkają z amerykańską rodziną. Wszystkie koszty pokrywa Departament Stanu USA. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów. W programie od ponad 20 lat uczestniczą uczniowie z całego świata – w Polsce jest on realizowany po raz pierwszy.

Wymogi uczestnictwa:
Do udziału w programie zapraszamy uczniów, którzy:

- mają polskie obywatelstwo inie posiadają obywatelstwa amerykańskiego,
- są urodzeni między 01.01.1999 a 15.07.2001,
- są aktualnie uczniami 3-ej klasy gimnazjum lub 1-ej klasy liceum,
- znają j.angielski w stopniu komunikatywnym,
- spełniają wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędzili więcej niż 3 miesiące w ciągu ostatnich 5 lat w USA.

Więcej informacji poniżej:
Expansion Brochure
Flyer_pl
projekt FLEX
Informacje
Strona programu FLEX na Facebooku
Wywiadówki
Zapraszamy rodziców 28 września 2016r. na pierwsze w tym roku szkolnym wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16.00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 17.15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 16.00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
Projekty edukacyjne 2016/2017
Rozpoczynamy realizację projektów edukacyjnych. Uczniowie klas drugich, zainteresowani realizacją konkretnego projektu, zgłaszają się do opiekuna projektu i składają pisemną deklarację udziału. Ostateczny termin wyboru tematu przypada na 20 września.
Opiekunowie projektów przekazują pisemne deklaracje wychowawcom klas.
Przypominamy, że grupa projektowa wypełnia „kartę projektu”, która jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

Tematy projektów:
1. „Życie na wsi w czterech odsłonach” – IX Wieczór Regionalny (K. Dynek, A. Kopiec)
2. „Cztery pory roku w mojej małej ojczyźnie.” (J. Bajger)
3. „To właśnie moja ojczyzna” – pieśni patriotyczne (B. Pilśniak-Hojka)
4. „Stopnie historii - 1050 lat Państwa Polskiego.” (M. Branny, D. Taruc)
5. „II wojna światowa w filmografii światowej.” (D. Taruc)
6. „W kręgu poezji i prozy – Szekspir.” (K. Kondziołka)
7. „Kto jest kim w Rodzinie Królewskiej?” (A.Prószyńska)
8. „7 miejsc, które warto zobaczyć w G.B.” (A. Prószyńska)
9. „Niemieccy nobliści w dziedzinie literatury. Ich życie i twórczość.”(B.Puzoń)
10. „Kuchnia francuska – przewodnik.” (A. Szpiech-Kosek)
11. „Matematyka igłą i nitką malowana – zastosowanie haftu matematycznego.” (B. Piguła)
12. „Śladami Archimedesa – badamy siłę wyporu.” (D. Fila)
13. „Tablica Mendelejewa – wpływ na organizm człowieka.” (I. Buława)
14. „Mądra dieta – mądra głowa. Poznajemy jedzenie na myślenie.” (I. Wyka)
15. „Czy możemy uratować niedźwiedzie polarne?” (L. Lasok-Zarzecka)
16. „Kreatywne fotografowanie świata techniki i przyrody.” (M. Mażarski)
17. „Pięciobój nowoczesny – złożona dyscyplina olimpijska.” (B. Grela-Kukuczka)
18. „Geneza światowego tenisa. Osiągnięcia polskiego tenisa.” (H. Czaja)
19. „Scratch – narzędzie twórczego programowania.” (D. Hobernik-Pindel)
20. „My dla nich – oni dla nas” – warsztaty z osobami niepełnosprawnymi. (D. Fila, M. Mika,
K. Baron)
Bezpłatne zajęcia na basenie "Płyń po zdrowie"
Dodatkowe, bezpłatne zajęcia na basenie -"Płyń po zdrowie" dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z całej Gminy Zebrzydowice będą się odbywały:
- w poniedziałki o 16.00 – nauka pływania
- w poniedziałki o 17.00 – doskonalenie pływania
- środy o 15.00 - nauka pływania
- środy o 16.00 - doskonalenie pływania

Rozpoczęcie zajęć: 7 września 2016r. Zajęcia prowadził będzie p.Piotr Piłkowski
ZASTĘPSTWA - UWAGA!!
BARDZO PROSZĘ SPRAWDZAĆ ZASTĘPSTWA W POZYCJI:"ZASTĘPSTWA" oraz "ZASTĘPSTWA -STARA SZKOŁA" DO ODWOŁANIA!!!
O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Gimnazjum
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.02 422,003 Unikalnych wizyt