Marzec 29 2024 01:40:12
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie




Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Dzień liczby pi nitka

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji został ogłoszony konkurs „π nitka”, który polegał na przedstawieniu jak najdłuższego rozwinięcia liczby π za pomocą kolorowych koralików. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. W szkole podstawowej I miejsce zajął uczeń kl.5 b Jakob Palmen (900 cyfr), II uczennica kl. 6 b Anna Draga(702), a trzecie Anna Szymiczek(496) również z kl.6 b. Wyróżnieni zostali: Julita Szewczyk i Nikola Turoń kl. 6 b oraz Aleksandra Trzos i Michał Łupieżowiec kl. 5 a. W gimnazjum I miejsce zajęła uczennica kl. 1 a Wiktoria Krętosz(2204 cyfry), II miejsce Marzena Somerlik (950) z kl.2a, III miejsce Marlena Lenartowicz z kl. 3 c i Laura Buczkowska z kl. 1 a, które wspólnie przygotowały nitkę przedstawiającą 1288 cyfr rozwinięcia liczby π. Wyróżniono: Agatę Jamry i Patrycję Tercką z kl. 2a, Karolinę Rostalską , Izabelę Balcar i Zuzannę Duraj z kl.2 c, Wiktorię Caniboł z kl. 3 c, Iwonę Kiedroń z kl. 3 a oraz Sabinę Morcinek z kl. 1 b. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć w gablocie w łączniku szkoły.
B. Piguła

Nasze osiągnięcia w XXIII międzynarodowym konkursie plastycznym "Mieszkam w Beskidach"

W XXIII międzynarodowym konkursie plastycznym „ Mieszkam w Beskidach '' zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej uczestniczyli także uczniowie z naszej gminy . Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą . Nadesłano i nagrodzono prace z Polski, Czech , Słowacji , Ukrainy.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach. III miejsce otrzymały: Natalia Loter kl.III Gim oraz Julia Sliwczyńska kl.V SP.Wyróżnienie otrzymała Natalia Loter kl.V SP
Serdecznie gratulujemy ! Opiekun p. Jadwiga Bajger

Dopalacze - oferta śmierci


Konkurs Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej oraz Zdrowia został ogłoszony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we wrześniu 2015. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska. Udział w nim mogły zgłaszać gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego spotu, poruszającego tematykę przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Do MSW wpłynęło ponad 600 prac. Spośród nich jury konkursu wyłoniło czołowe miejsca I-IV.
Sukces naszej gimnazjalistki!

W dniu 18.03.2016, w Zespole Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju , odbył się VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego pod hasłem „Präpositionen sind cool!”. Do udziału w tym konkursie zgłosiło się 9 szkół gimnazjalnych z Jastrzębia Zdroju, Pawłowic, Pielgrzymowic
i Zebrzydowic. Ponad 20 uczestników rywalizowało ze sobą rozwiązując test z różnorodnymi zadaniami. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3a Małgorzata Dziendziel, która zdobyła II miejsce ustępując zwycięzcy zaledwie o pół punktu. Małgosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(opiekun p. B. Puzoń)

Podróżując po Chinach w ZS im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach

Niezwykle interesująco ZS im. K. K. Baczyńskiego uczcił Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję przenieść się do kraju wielkich tradycji. Stało się to za sprawą niezwykłego młodzieńca. Pan Jan Chmielowski, bo o nim tu mowa, na co dzień uczęszcza do klasy maturalnej LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie jego pasja. Kocha Chiny i wszystko co jest z nimi związane. Języka chińskiego nauczył się sam. Ponadto absorbuje go historia tego kraju. Dzięki swoim umiejętnościom został wybrany jako jeden z nielicznych, w podróż po Chinach. To co widział , uwiecznił na slajdach i pasjonująco opowiadając pokazał uczniom naszej szkoły.
Panu Janowi życzymy bezustannego rozwijania swoich zainteresowań i oczywiście trzymamy kciuki podczas egzaminów maturalnych.
B. Pilśniak-Hojka

Mamy laureatów!

Jak co roku, uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Do etapu wojewódzkiego dotarło dwoje uczniów – Juliana Palmen z kl. III c z języka polskiego i języka francuskiego oraz Radosław Matuszczyk z kl. III b z chemii oraz matematyki. Po pokonaniu trzech etapów Radosław Matuszczyk uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, do którego przygotowywała ucznia mgr Iwona Buława oraz został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki przygotowywany przez mgr inż. Agnieszkę Karwowską-Pawliczek. Juliana Palmen natomiast zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, do którego przygotowywała się pod kierunkiem mgr Katarzyny Dynek. Ponadto po pokonaniu drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego uzyskała tytuł finalisty. Czekamy na wyniki z trzeciego etapu konkursu.
Sukcesy Juliany i Radka pozwalają uczniom na wybór szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki tytułom laureatów są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminów gimnazjalnych i otrzymują po 100%, czyli maksymalne wyniki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkołach średnich!
A. Karwowska-Pawliczek

Obrazy z historii według Henryka Sienkiewicza czyli nocny maraton filmowy i nie tylko.

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza 30 uczniów klas I i II gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach zdecydowało się noc z 12 na 13 lutego spędzić w szkole, by wspólnie przeżyć przygody bohaterów trylogii Henryka Sienkiewicza w ekranizacji filmowej Jerzego Hoffmana. Nocnemu maratonowi filmowemu towarzyszyły śpiewy polskich pieśni, gry edukacyjne oraz konkursy związane z życiem i twórczością noblisty. Nie zabrakło również emocji związanych z nocnymi „podchodami” w budynku szkolnym.

Uczniowie odebrali bardzo intensywną lekcję historii Rzeczpospolitej XVII wieku, dzielnie walcząc ze snem i zmęczeniem, wzorem sienkiewiczowskich bohaterów.

Nietypowe zajęcia wychowawczo-edukacyjne przygotowały nauczycielki historii i muzyki Danuta Taruc, Beata Pilśniak-Chojka oraz Maria Branny.
M. Branny

Lekkoatletyka -poznajmy dyscypliny "królowej sportu"

Dn. 14.03.2016 r. w hali sportowej ZS w Zebrzydowicach, w ramach projektu edukacyjnego gimnazjalistki klasy 2 a wykonały ścienną gazetkę nt. Lekkoatletyka – poznajmy dyscypliny „królowej sportu”. Celem tego projektu było poinformowanie i zaprezentowanie konkurencji sportowych należących do lekkoatletyki, dyscypliny nazywanej na całym świecie „królową sportu”. Gazetkę wykonały: Paulina Iskrzycka, Martyna Maślanka, Szyda Klaudia, Sabiniok Kamila, Perzyńska Martyna, Urbaczka Sara, Kapturska Angelika, Kotłowska Wiktoria. Opiekunem była B. Grela-Kukuczka.
G. Kukuczka

Dzień Liczby (PI)

14 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji wśród uczniów Gimnazjum w Zebrzydowicach przeprowadzono międzyklasowy konkurs. W auli szkolnej gimnazjalistom została przedstawiona prezentacja „Wielki symbol geometryczny” dotycząca historii odkrycia kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π oraz zaprezentowano film pt. „Niewymierna liczba π”. Uczniowie wysłuchali również dwóch utworów muzycznych, które nawiązują do liczby π. Trzyosobowe reprezentacje klas rywalizowały w konkursie „Dzień liczby π”, rozwiązując test nawiązujący do pozyskanych informacji. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 3b, drugie kl. 1a, trzecie drużyna z kl. 3d. W szkole pojawiło się wiele informacji o liczbie π, w łączniku szkolnym wykonano ciekawą ekspozycję poświęconą π . Wśród utworów poetyckich nie mogło zabraknąć wiersza noblistki -Wisławy Szymborskiej „Liczba π”. Ogłoszono również konkurs dla chętnych uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum na wykonanie π-nitki z kolorowych koralików. Wyniki zostaną ogłoszone po świętach. Inicjatorem i organizatorem szkolnych obchodów Dnia Liczby π była nauczycielka matematyki mgr Bożena Piguła.
B. Piguła

XII GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
W dniu 16 marca 2016r. (środa) w godzinach 16.00 -18.00 w budynku gimnazjum odbędzie się giełda edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych Cieszyna, Jastrzębia Zdroju i Wisły. Na rok szkolny 2016/17 szkoły zawodowe i technika przygotowały ciekawą ofertę edukacyjną – będą tworzyły nowe kierunki zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pracy. Zapraszamy uczniów klas trzecich, rodziców, osoby dorosłe chcące poszerzyć swoje kwalifikacje na zawodowych kursach kwalifikacyjnych i wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym i nowymi kwalifikacjami zawodowymi.

W programie:
-o godz. 16.00 w auli spotkanie dla uczniów, rodziców i osób zainteresowanych z dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej na temat możliwości, warunków i przebiegu kształcenia ponadgimnazjalnego, zdobywania kwalifikacji zawodowych, przedmiotów w zakresie rozszerzonym.

Następnie:
- prezentacje szkół w budynku gimnazjum,
- możliwość konsultacji i rozmów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i Ośrodków Kształcenia Zawodowego w kameralnych warunkach (każda szkoła będzie się prezentowała w oddzielnej sali).

ZAPRASZAMY!
Lodowisko - zamknięte od 4.03.2016
W dniu 4 marca 2016r.(piątek) lodowisko zostaje zamknięte.
Serdecznie zapraszamy za rok.
Ferie zimowe na basenie!
Podczas ferii dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujący na terenie gminy, korzystają z basenu bezpłatnie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach od 15.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz od 14.00 do 16.00 w soboty i niedziele.

Ferie na lodowisku
Gry i zabawy dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjum
Zapraszamy codziennie od 13 do 28 lutego 2016r.
w godzinach od 10.00 - 14.00

Bezpłatne udostępnianie lodowiska - dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna z terenu Gminy Zebrzydowice

Program:
15 luty – gry i zabawy na lodzie
16 luty – sokole oko, czyli konkurs strzałów na bramkę
17 luty – gry i zabawy w grupach
18 luty – kto pierwszy ten lepszy, czyli jazda na czas
19 luty – tor przeszkód
22 luty – gry i zabawy ożywiające na lodzie
23 luty – konkurs zwinności
24 luty – biegi sztafetowe
25 luty - gry i zabawy w grupach
26 luty – gry i zabawy na lodzie
"Strumieńska Żaba"



Trzy uczennice Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięły udział w XV Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Strumieńska Żaba" , który odbył się w auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu . Podczas jubileuszowego konkursu ortograficznego z dyktandem zmierzyło się w sumie 51 uczestników z 17 gimnazjów Powiatu Cieszyńskiego. Tekst dyktanda pt."Nieuczestniczenie nie wchodzi w grę" przygotowała tradycyjnie prof. Aldona Skudrzyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Honorowy patronat nad konkursem pełnili Starosta Cieszyński - Janusz Król oraz Burmistrz Strumienia - Anna Grygierek.
Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły- Agnieszka Jaworska z klasy Ib, która uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród wraz z opiekunem mgr Katarzyna Dynek.

Jasełka

Niezwykle miła i serdeczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu w Zespole Szkół w Zebrzydowicach, jakie odbyło się 15 stycznia 2016r., podczas którego rodzice mogli podziwiać artystyczne talenty swoich dzieci. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, w swoim wolnym czasie, przygotowali dla nich niech niezwykłe przeżycia artystyczne i duchowe.
Zaproszeni goście ze wzruszeniem obejrzeli jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Zespół teatralny „Bajo”, prowadzony przez nauczycielki nauczania początkowego, panią Annę Holeksę i panią Jolantę Plintę, pięknym słowem, tańcem i piosenką po raz kolejny zachwycił rodziców. Na szczególną uwagę zasługiwało widoczne duże zaangażowanie młodych aktorów i bardzo pomysłowe i starannie przygotowane stroje.
Przedstawienie jasełkowe było także okazją do wspólnego kolędowania oraz wysłuchaniu koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóry prowadzonego przez panią Beatę Chojkę-Pilśniak, w którym swe wokalne talenty rozwijają uczniowie gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej.
Zebrani goście podziwiali również starszych uczniów w przedstawieniu „Wigilia Karoliny”, które było połączeniem tradycyjnych jasełek z nowoczesnością, według scenariusza Marcin Kobierskiego - aktora teatru „Bagatela” w Krakowie. Tłem wydarzeń był dom małej Karoliny. Dziewczynka pragnęła prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia, jednakże codzienne obowiązki i ciągły pośpiech rodziców przysłoniły prawdziwy charakter świąt. Za sprawą Karoliny i jej anielskich przyjaciół bohaterowie spotykają się z Nowonarodzonym Dzieciątkiem i zmieniają swoją postawę życiową. Wspaniała gra aktorów i ciekawa scenografia przygotowana przez uczniów, wprowadziły widzów w bożonarodzeniowy klimat i dostarczyły wielu wzruszeń i refleksji.
W przedstawieniu udział wzięli: Anna Draga, Izabela Frankowska, Kamil Kołatek, Julita Szewczyk, Dawid Konieczny, Małgorzata Rudnicka, Julia Lipka, Magdalena Stawarczyk, Natalia Kondziołka, Marta Kawik, Mateusz Kula, Oliwia Rychły, Nikola Turoń, Jagoda Ługowska, Bartłomiej Sojka, Maksymilian Kania i Jakub Damasiewicz. Wspaniałą dekorację wykonali: Jakub Giercuszkiewicz, Jakub Miklar, Jakub Pawelec, Joachim Krawczyk i Klaudzia Brachaczek. Przedstawienie przygotowały Klaudia Baron I Maria Branny.
M. Branny

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
  • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
  • Statut
    Statut Szkoły Podstawowej
    Samorząd Uczniowski

    Projekty edukacyjne
    Pogoda
    Dla nauczycieli

    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Wygenerowano w sekund: 0.04 633,418 Unikalnych wizyt