Styczeń 19 2018 04:23:04
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
projekt edukacyjny "Kto jest kim w Rodzinie Królewskiej"


Uczennice klasy IIb Klaudia Gajda, Agnieszka Jaworska i Amelia Waltar realizowały projekt edukacyjny "Kto jest kim w Rodzinie Królewskiej". Celem projektu było stworzenie drzewa genealogicznego Królowej Elżbiety II i jej bliskich oraz krewnych.31 maja uczestniczki projektu przedstawiły swoją pracę uczniom klasy III a szkoły podstawowej, którzy z zaciekawieniem słuchali swoich starszych koleżanek. Opiekun projektu- Aleksandra Prószyńska nauczyciel języka angielskiego.

Śpjywomy po naszymu


Dnia 25 maja 2017r. w Zespole Szkół w Pielgrzymowicach odbyły się " XIII Wiosenne spotkania z folklorem". W konkursie wzięli udział uczniowie z polskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którzy prezentowali swoje umiejętności
w zakresie "pieśniczki" i "godki". Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny złożony z siedmiu gimnazjalistek (Karolina Pacia, Magdalena Kukuczka, Dorota Holik, Karolina Jas, Anna Paraluk, Beata Solnicka i Wiktoria Kotłowska), który wykonał utwór w opracowaniu 3- głosowym pt. : " Zaszumiały nasze piękne Beskidy". Zespół otrzymał III nagrodę.

Beata Pilśniak- Hojka

Apetyt na rymy


Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zebrzydowicach wzięli udział w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu "Zostań pisarzem z..." pn. "Apetyt na rymy". Celem tegorocznej edycji było napisanie „smacznego” wiersza nawiązującego do ulubionej potrawy, przepisu kulinarnego itp. Spośród 200 nadesłanych prac pierwsze miejsce w kategorii klas IV - VI zajęła Kamila Machej z klasy VI b (opiekun Bożena Kozikowska), a w kategorii klas gimnazjalnych Sabina Morcinek zajęła miejsce trzecie (opiekun Katarzyna Dynek). 9 czerwca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród oraz spotkanie z tegorocznym mistrzem konkursu, którym była autorka wielu wyjątkowych wierszy, wielbicielka szalonych rymów, poetka i pisarka Agnieszka Frączek.

Bilety miesięczne
Wnioski na bilety miesięczne pobrać ze strony www lub z sekretariatu, wypełnić i złożyć w sekretariacie w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2017r.
Zakończenie roku szkolnego-23 czerwca br.
W dniu 23.06.2017 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17
- 8:00 - msza szkolna dla uczniów Gimnazjum,
- 9:00 - uroczystość zakończenia dla uczniów Gimnazjum

- 9:30 - msza szkolna dla uczniów Szkoły Podstawowej
- 10:30 - uroczystość zakończenia dla uczniów Szkoły Podstawowej:
klasy 1-3 SP - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
klasy 4-6 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
MONTY PYTON'S NIGHTW środę, 14.06 br o godzinie 17:00 w auli naszej szkoły odbędzie się III wieczór kabaretowy.
Serdecznie wszystkich zapraszamy - uczniowie klas III.

Wielki Świat Techniki w Ostravie


Wielki Świat Techniki w Ostravie był celem bardzo interesującej wycieczki chętnych uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej i 1 Gimnazjum w Zebrzydowicach w dniu 12 kwietnia 2017 roku. Stałymi ekspozycjami są tutaj Świat Dzieci, Świat Nauki i Odkryć, Świat Cywilizacji oraz Świat Przyrody. Świat Przyrody jest największy co do powierzchni, zajmuje całe piętro oraz ogród zewnętrzny. Uczniowie mogli nie tylko oglądać , ale również przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty na różnych stanowiskach poznając prawa przyrody i fizyki. Zaprezentowano dzieciom także pokaz „elektrycznych” doświadczeń fizycznych oraz film przyrodniczy – oczywiście w języku polskim. Świetna zabawa uczniów połączona była z odkrywaniem świata nauki w niekonwencjonalny sposób.
Organizatorami wycieczki były p. Maria Branny, Dorota Hobernik-Pindel oraz Agnieszka Ziętek.

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Ewolucja uzbrojenia"

POBIERZ PREZENTACJĘ
W ramach realizacji projektu edukacyjnego pięciu entuzjastów militariów wykonało prezentację multimedialną "Ewolucja uzbrojenia". Praca przedstawia etapy zmian technik walk od czasów średniowiecznych do współczesności. Projekt wykonali uczniowie klasy IIb: Adrian Bator, Michał Bal, Maksymilian Bilicer, Karol Matyja, Bruno Więcławski.

Projekt edukacyjny "Matematyka igłą i nitką malowana- zastosowanie haftu matematycznego"

Uczennice klasy G II a: Laura Buczkowska, Nikola Grzebieniowska, Wiktoria Krętosz , Anna Pindel oraz Katarzyna Zawadzka wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Matematyka igłą i nitką malowana- zastosowanie haftu matematycznego". Dziewczęta poznały tajniki haftu matematycznego a następnie wyszywały różne figury matematyczne a także tworzyły własne szablony do wyszywania ciekawych obrazków. Stworzone przez nich prace przedstawia zamieszczony film. Opiekunem projektu była p. Bożena Piguła.
XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza w Języku Shakespeare`a

Protokoły z konkursuMniejszości narodowe i etniczne w Polsce –projekt edukacyjny

Uczniowie klas drugich gimnazjum na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie zrealizowali projekt poświęcony kulturze, obyczajom i historii mniejszości zamieszkujących Polskę. Podczas zajęć mogliśmy posłuchać muzyki romskiej, żydowskiej, niemieckiej, czeskiej czy ormiańskiej. Uczniowie sami przygotowali tradycyjne potrawy, takie jak tatarskie czak-czaki, litewskie ciasteczka czy ukraińskie buchty. Uczniowie przygotowali również prezentację strojów ludowych. Projekt stanowił znakomitą okazję do zapoznania się z kulturą mniejszości, uczył otwartości wobec innych nacji i różnorodności. Uczniowie przekonali się jak wiele jest w Polsce pięknych miejsc, wartych odwiedzenia ze względu na tę różnorodność kulturową. M. Żegarska

"...bo nic nad zdrowie"

Wzorem lat ubiegłych chętni uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach zaangażowali się w konkurs „Zdrowie po cieszyńsku” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie zasad promocji zdrowia i profilaktyki chorób oraz propagowanie zdrowego stylu życia w połączenie z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. Czterej gimnazjaliści: Kamil Kołatek (kl. Ia), Jakub Damasiewcz, Szymon Tetla (kl. IIa) i Dawid Konieczny (kl. IIb) pod kierunkiem mgr Aldony Kopiec i mgr Katarzyny Dynek przygotowali scenkę teatralną pt. „Siła miodu”. Zadbali o dekorację, rekwizyty, podkłady muzyczne, efekty specjalne, a teksty mówili w gwarze cieszyńskiej. Jury doceniło ich kunszt aktorski i przyznało I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uchwycić to, co ważne
Uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach pozostają wrażliwi na problemy otaczającego świata przyrody i są otwarci na innych ludzi i ich problemy. Zaangażowali się w kolejną edycję konkursów XXIV „Tygodnia Ziemi”, którego hasło przewodnie brzmiało: „Powietrze nad Śląskiem”. Konkursy adresowane były do młodych ludzi o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. W kategorii konkurs fotograficzny pt. „Zobaczyć przez mgłę” III miejsce uzyskała Zuzanna Duraj z kl. IIIc, która wykonała zdjęcie wraz z Justyną Perzyńską. Gimnazjalistki profesjonalnie uchwyciły niepokojący problem zagrażającego ludziom smogu, który osacza nas, szczególnie w okresie zimowym. W kategorii konkurs literacki pt. „Czy to bajka, czy nie bajka… o smogu” wyróżnienie otrzymała Sabina Morcinek z kl. IIb, która w zaskakujący sposób ujęła współczesne zagrożenie środowiska przyrodniczego.
W Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Pragnę nauczyć was widzieć” zorganizowanym w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie doceniona została seria zdjęć Weroniki Cymorek z kl. II a, której prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej podczas „dni otwartych” cieszyńskiego „Kopera”. Koordynatorem przedsięwzięć uczennic była polonistka Katarzyna Dynek
Okiem felietonisty

Uczennica Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, , wzięła udział w ogólnopolskim konkursie XIV Ogrody Literackie. W tym roku zadanie polegało na napisaniu felietonu odnoszącego się do hasła: „Ale mam do tego prawo”. Uczestnicy poza zredagowaniem tekstu felietonu zamykającego się w 200 słowach musieli zadbać o stronę graficzną artykułu. Spośród kilkudziesięciu prac z całej Polski w kategorii „Profesjonalista” wyróżniony został felieton Sabiny Morcinek, w którym poruszyła problem stereotypów Prace uczniów oceniali znani pisarze (Andrzej Zimniak, Rafał Kosik, Olga Tokarczuk, Adam Bełda) oraz dziennikarz Paweł Leśniak. W pracy literackiej uczennicę wspierała polonistka Katarzyna Dynek.

Język polski to fraszka!

Grupa 17 uczniów z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z teorii i historii literatury oraz wiadomości z nauki o języku, a ponadto redagowali dłuższą formę wypowiedzi. Bardzo dobry wynik i nagrodę książkową otrzymała Weronika Cymorek z kl. II a, uczennica mgr Katarzyny Dynek. Wyróżnienia otrzymało dziewięciu uczestników: Jan Palmen i Zuzanna Czyż z kl. II a, Agnieszka Jaworska i Sabina Morcinek z kl. II b, Zuzanna Duraj z kl. III c, Patrycja Tercka z kl. III a- uczniowie Katarzyny Dynek oraz Agata Żesławska, Barbara Brzezina, Justyna Kołatek z kl. IIIb- uczennice mgr Aldony Kopiec. Nagrodzeni uczniowie pokazali, ze dla nich język polski to fraszka! Gratulujemy!

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Szkoły Podstawowej
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.02 444,497 Unikalnych wizyt