Czerwiec 28 2022 10:19:37
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
NAUKA W USA
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum do udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2017/2018. Program skierowany jest do uczniów klas 3 Gimnazjum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.

Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny.

WIĘCEJ INFORMACJI

Aplikację na program mogą dokonywać samodzielnie uczniowie klas 3 Gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami prawnymi (bez udziału Szkoły).
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, która odbędzie się w dniu 4.09.2017r. (poniedziałek) wg poniższego harmonogramu:

Klasy 4 – 7 szkoły podstawowej:
8.00 msza św. w kościele,
9.00 akademia w auli szkolnej w bud. „nowej szkoły” przy ul. J. Kochanowskiego 55 i spotkanie z wychowawcami

Klasy 2 -3 gimnazjum:
9.00 msza św. w kościele,
10.00 akademia w auli szkolnej w bud. „nowej szkoły” przy ul. J. Kochanowskiego 55 i spotkanie z wychowawcami

Klasy 1 -3 szkoły podstawowej:
10.00 msza św. w kościele,
11.00 akademia w auli szkolnej w bud. „nowej szkoły” przy ul. J. Kochanowskiego 55 i spotkanie z wychowawcami
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/17
Aby obrać pliki z osiągnięciami proszę kliknąć link poniżej:
osiągnięcia uczniów GIMNAZJUM
osiągnięcia uczniów SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Basen w okresie wakacji
Basen w okresie wakacji letnich będzie czynny w godzinach od 16.00 do 21.00 od poniedziałku do piątku oraz od 14.00 do 21.00 w soboty i niedziele.

W godzinach od 16.00 do 17.00 w tygodniu i od 14.00 do 15.00 w soboty i niedziele dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujący na terenie gminy, korzystają z basenu bezpłatnie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.
projekt edukacyjny "Kto jest kim w Rodzinie Królewskiej"


Uczennice klasy IIb Klaudia Gajda, Agnieszka Jaworska i Amelia Waltar realizowały projekt edukacyjny "Kto jest kim w Rodzinie Królewskiej". Celem projektu było stworzenie drzewa genealogicznego Królowej Elżbiety II i jej bliskich oraz krewnych.31 maja uczestniczki projektu przedstawiły swoją pracę uczniom klasy III a szkoły podstawowej, którzy z zaciekawieniem słuchali swoich starszych koleżanek. Opiekun projektu- Aleksandra Prószyńska nauczyciel języka angielskiego.

Śpjywomy po naszymu


Dnia 25 maja 2017r. w Zespole Szkół w Pielgrzymowicach odbyły się " XIII Wiosenne spotkania z folklorem". W konkursie wzięli udział uczniowie z polskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którzy prezentowali swoje umiejętności
w zakresie "pieśniczki" i "godki". Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny złożony z siedmiu gimnazjalistek (Karolina Pacia, Magdalena Kukuczka, Dorota Holik, Karolina Jas, Anna Paraluk, Beata Solnicka i Wiktoria Kotłowska), który wykonał utwór w opracowaniu 3- głosowym pt. : " Zaszumiały nasze piękne Beskidy". Zespół otrzymał III nagrodę.

Beata Pilśniak- Hojka

Apetyt na rymy


Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zebrzydowicach wzięli udział w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu "Zostań pisarzem z..." pn. "Apetyt na rymy". Celem tegorocznej edycji było napisanie „smacznego” wiersza nawiązującego do ulubionej potrawy, przepisu kulinarnego itp. Spośród 200 nadesłanych prac pierwsze miejsce w kategorii klas IV - VI zajęła Kamila Machej z klasy VI b (opiekun Bożena Kozikowska), a w kategorii klas gimnazjalnych Sabina Morcinek zajęła miejsce trzecie (opiekun Katarzyna Dynek). 9 czerwca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród oraz spotkanie z tegorocznym mistrzem konkursu, którym była autorka wielu wyjątkowych wierszy, wielbicielka szalonych rymów, poetka i pisarka Agnieszka Frączek.

Bilety miesięczne
Wnioski na bilety miesięczne pobrać ze strony www lub z sekretariatu, wypełnić i złożyć w sekretariacie w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2017r.
Zakończenie roku szkolnego-23 czerwca br.
W dniu 23.06.2017 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17
- 8:00 - msza szkolna dla uczniów Gimnazjum,
- 9:00 - uroczystość zakończenia dla uczniów Gimnazjum

- 9:30 - msza szkolna dla uczniów Szkoły Podstawowej
- 10:30 - uroczystość zakończenia dla uczniów Szkoły Podstawowej:
klasy 1-3 SP - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
klasy 4-6 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
MONTY PYTON'S NIGHTW środę, 14.06 br o godzinie 17:00 w auli naszej szkoły odbędzie się III wieczór kabaretowy.
Serdecznie wszystkich zapraszamy - uczniowie klas III.

Wielki Świat Techniki w Ostravie


Wielki Świat Techniki w Ostravie był celem bardzo interesującej wycieczki chętnych uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej i 1 Gimnazjum w Zebrzydowicach w dniu 12 kwietnia 2017 roku. Stałymi ekspozycjami są tutaj Świat Dzieci, Świat Nauki i Odkryć, Świat Cywilizacji oraz Świat Przyrody. Świat Przyrody jest największy co do powierzchni, zajmuje całe piętro oraz ogród zewnętrzny. Uczniowie mogli nie tylko oglądać , ale również przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty na różnych stanowiskach poznając prawa przyrody i fizyki. Zaprezentowano dzieciom także pokaz „elektrycznych” doświadczeń fizycznych oraz film przyrodniczy – oczywiście w języku polskim. Świetna zabawa uczniów połączona była z odkrywaniem świata nauki w niekonwencjonalny sposób.
Organizatorami wycieczki były p. Maria Branny, Dorota Hobernik-Pindel oraz Agnieszka Ziętek.

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Ewolucja uzbrojenia"

POBIERZ PREZENTACJĘ
W ramach realizacji projektu edukacyjnego pięciu entuzjastów militariów wykonało prezentację multimedialną "Ewolucja uzbrojenia". Praca przedstawia etapy zmian technik walk od czasów średniowiecznych do współczesności. Projekt wykonali uczniowie klasy IIb: Adrian Bator, Michał Bal, Maksymilian Bilicer, Karol Matyja, Bruno Więcławski.

Projekt edukacyjny "Matematyka igłą i nitką malowana- zastosowanie haftu matematycznego"

Uczennice klasy G II a: Laura Buczkowska, Nikola Grzebieniowska, Wiktoria Krętosz , Anna Pindel oraz Katarzyna Zawadzka wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Matematyka igłą i nitką malowana- zastosowanie haftu matematycznego". Dziewczęta poznały tajniki haftu matematycznego a następnie wyszywały różne figury matematyczne a także tworzyły własne szablony do wyszywania ciekawych obrazków. Stworzone przez nich prace przedstawia zamieszczony film. Opiekunem projektu była p. Bożena Piguła.
XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza w Języku Shakespeare`a

Protokoły z konkursuMniejszości narodowe i etniczne w Polsce –projekt edukacyjny

Uczniowie klas drugich gimnazjum na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie zrealizowali projekt poświęcony kulturze, obyczajom i historii mniejszości zamieszkujących Polskę. Podczas zajęć mogliśmy posłuchać muzyki romskiej, żydowskiej, niemieckiej, czeskiej czy ormiańskiej. Uczniowie sami przygotowali tradycyjne potrawy, takie jak tatarskie czak-czaki, litewskie ciasteczka czy ukraińskie buchty. Uczniowie przygotowali również prezentację strojów ludowych. Projekt stanowił znakomitą okazję do zapoznania się z kulturą mniejszości, uczył otwartości wobec innych nacji i różnorodności. Uczniowie przekonali się jak wiele jest w Polsce pięknych miejsc, wartych odwiedzenia ze względu na tę różnorodność kulturową. M. Żegarska

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Szkoły Podstawowej
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.04 619,090 Unikalnych wizyt