Marzec 28 2024 14:09:41
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie




Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
"...bo nic nad zdrowie"

Wzorem lat ubiegłych chętni uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach zaangażowali się w konkurs „Zdrowie po cieszyńsku” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie zasad promocji zdrowia i profilaktyki chorób oraz propagowanie zdrowego stylu życia w połączenie z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. Czterej gimnazjaliści: Kamil Kołatek (kl. Ia), Jakub Damasiewcz, Szymon Tetla (kl. IIa) i Dawid Konieczny (kl. IIb) pod kierunkiem mgr Aldony Kopiec i mgr Katarzyny Dynek przygotowali scenkę teatralną pt. „Siła miodu”. Zadbali o dekorację, rekwizyty, podkłady muzyczne, efekty specjalne, a teksty mówili w gwarze cieszyńskiej. Jury doceniło ich kunszt aktorski i przyznało I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uchwycić to, co ważne
Uczniowie Zespołu Szkół w Zebrzydowicach pozostają wrażliwi na problemy otaczającego świata przyrody i są otwarci na innych ludzi i ich problemy. Zaangażowali się w kolejną edycję konkursów XXIV „Tygodnia Ziemi”, którego hasło przewodnie brzmiało: „Powietrze nad Śląskiem”. Konkursy adresowane były do młodych ludzi o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. W kategorii konkurs fotograficzny pt. „Zobaczyć przez mgłę” III miejsce uzyskała Zuzanna Duraj z kl. IIIc, która wykonała zdjęcie wraz z Justyną Perzyńską. Gimnazjalistki profesjonalnie uchwyciły niepokojący problem zagrażającego ludziom smogu, który osacza nas, szczególnie w okresie zimowym. W kategorii konkurs literacki pt. „Czy to bajka, czy nie bajka… o smogu” wyróżnienie otrzymała Sabina Morcinek z kl. IIb, która w zaskakujący sposób ujęła współczesne zagrożenie środowiska przyrodniczego.
W Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Pragnę nauczyć was widzieć” zorganizowanym w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie doceniona została seria zdjęć Weroniki Cymorek z kl. II a, której prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej podczas „dni otwartych” cieszyńskiego „Kopera”. Koordynatorem przedsięwzięć uczennic była polonistka Katarzyna Dynek
Okiem felietonisty

Uczennica Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, , wzięła udział w ogólnopolskim konkursie XIV Ogrody Literackie. W tym roku zadanie polegało na napisaniu felietonu odnoszącego się do hasła: „Ale mam do tego prawo”. Uczestnicy poza zredagowaniem tekstu felietonu zamykającego się w 200 słowach musieli zadbać o stronę graficzną artykułu. Spośród kilkudziesięciu prac z całej Polski w kategorii „Profesjonalista” wyróżniony został felieton Sabiny Morcinek, w którym poruszyła problem stereotypów Prace uczniów oceniali znani pisarze (Andrzej Zimniak, Rafał Kosik, Olga Tokarczuk, Adam Bełda) oraz dziennikarz Paweł Leśniak. W pracy literackiej uczennicę wspierała polonistka Katarzyna Dynek.

Język polski to fraszka!

Grupa 17 uczniów z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z teorii i historii literatury oraz wiadomości z nauki o języku, a ponadto redagowali dłuższą formę wypowiedzi. Bardzo dobry wynik i nagrodę książkową otrzymała Weronika Cymorek z kl. II a, uczennica mgr Katarzyny Dynek. Wyróżnienia otrzymało dziewięciu uczestników: Jan Palmen i Zuzanna Czyż z kl. II a, Agnieszka Jaworska i Sabina Morcinek z kl. II b, Zuzanna Duraj z kl. III c, Patrycja Tercka z kl. III a- uczniowie Katarzyny Dynek oraz Agata Żesławska, Barbara Brzezina, Justyna Kołatek z kl. IIIb- uczennice mgr Aldony Kopiec. Nagrodzeni uczniowie pokazali, ze dla nich język polski to fraszka! Gratulujemy!

Podróże w myślach i w czasie

Chętni uczniowie Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem Malowane 2016”, którego celem było przesłanie jednego utworu napisanego wierszem lub prozą nawiązującego do szeroko pojętej podróży w myślach i w czasie. Praca miała stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie, posiadać wartość artystyczną oraz wartości językowe. Uczestnikami były osoby do 25.roku życia. Sabina Morcinek z klasy II b znalazła się w gronie laureatów i wraz z polonistką mgr Katarzyną Dynek uczestniczyła w uroczystości rozdania nagród, która miała miejsce w Miejskim Domu Kultury w Krakowie. Sabina oceniana była w grupie najstarszej i zdobyła zaszczytne III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

O!BŁĘDNE DYKTANDO ortogra dla uczniów z klasą

7 stycznia 2017r. w Warszawie odbył się wielki finał O!Błędnego Dyktanda, na który zaproszono 300 najlepszych uczestników wytypowanych w wyniku eliminacji przeprowadzonych online spośród 15 tysięcy biorących udział. Wśród finalistów znalazły się dwie uczennice Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach: Karolina Ibron z kl. Ic oraz Agnieszka Jaworska z kl. II b. Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Pilot Pen Polska pozwolił na sprawdzenie umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych uczestników. W grupie gimnazjalistów laureatką została Agnieszka Jaworska, która uplasowała się na 7. miejscu w Polsce. To niebywałe osiągnięcie! Życzymy Agnieszce dalszych sukcesów! Fotorelację oraz treść obłędnie trudnego dyktanda można zobaczyć na stronach organizatora.

Wywiadówki -10.05.217
W dniu 10.05.2017 zapraszamy na wywiadówki:
- klasy 1-3 SP - godz.16:00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 17:15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 16:00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

- 17:15 -spotkanie rodziców uczniów klas 3 gimnazjum w sprawie komersu w auli
2 maja 2017 -dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Przypominamy, iż 2 maja 2017 (wtorek) jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
"Czy możemy uratować niedźwiedzie polarne" - projekt edukacyjny

Ośmioro uczniów z klas II realizowało projekt edukacyjny pt. „Czy możemy uratować niedźwiedzie polarne?”, który miał na celu uświadomienie uczniom wpływu ocieplenia klimatu na zagrożenie wyginięciem wielu gatunków zwierząt Arktyki. Realizacja przedsięwzięcia kształtowała m.in.: umiejętności pracy w zespole, kreatywne myślenie, samodzielne rozpoznawanie problemów i opracowywanie strategii ich rozwiązywania, planowanie własnych działań, kształtowanie samodyscypliny i dobrej organizacji pracy, umiejętności hierarchizacji, analizowania oraz syntezowania zebranego materiału. W ramach projektu powstały cztery prezentacje multimedialne:
1. Wpływ ocieplenia klimatu na życie mieszkańców Arktyki.
2. Możliwości zahamowania ocieplania się klimatu.
3. Propozycje zmian w sposobie gospodarowania na świecie w celu ochrony życia w Arktyce.
4. Życie niedźwiedzi polarnych i innych zwierząt w Arktyce.
Koordynatorem projektu była nauczycielka geografii p. Lasok-Zarzecka

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH Z J. ANGIELSKIEGO
Bardzo miło jest nam poinformować o kolejnych osiągnięciach naszych uczniów w konkursach powiatowych z j. angielskiego. 3 IV reprezentacja naszego gimnazjum składająca się z 3 drużyn: Agata Żesławska + Magdalena Matuszczyk (IIIb), Barbara Brzezina + Anna Wenglorz (IIIb) oraz Jakub Chmiel + Jan Palmen (IIa) wzięła udział w IX Gimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych 'Life and Facts' 2017 organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. W tym roku w zmaganiach wzięło udział aż 36 drużyn (72 uczniów)!!!, które zmierzyły się z zadaniami sprawdzającymi więdzę o Irlandii. Nasz team w składzie Barbara Brzezina i Anna Wenglorz zajął 2 miejsce zaś Agata Żesławska i Magdalena Matuszczyk IV miejsce ze stratą zaledwie 0,5 punkta do finałowej trójki.

Z kolei uczennice Barbara Brzezina, Agata Żesławska i Patrycja Tercka wzięły udział w X jubileuszowym powiatowym konkursie „Liga języka angielskiego klas III” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Po trudach części pisemnej do etapu ustnego zakwalifikowała się Barbara Brzezina, która w rezultacie uzyskała tytuł finalistki tego konkursu.

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkich uczniów zachęcamy do pracy i życzymy podobnych sukcesów w przyszłości!!!Powodzenia!!!
mgr Wioleta Dandyk
Projekt edukacyjny --"Mądra dieta, mądra głowa. Poznajemy jedzenie na myślenie"

Grupa uczniów z klasy 2a i 2c gimnazjum realizowała projekt edukacyjny: "Mądra dieta, mądra głowa. Poznajemy jedzenie na myślenie". Celem projektu było poznanie produktów żywnościowych, które poprawiają procesy poznawcze, pamięć i koncentrację, jednym słowem mają pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu. Uczniowie przygotowali ulotki, gazetkę na korytarzu, happening. Nagrali również film, w którym zaprezentowali wykonanie zapiekanych jajek z warzywami. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii – I. Wyka.


TYDZIEŃ ZDROWIA W NASZYM GIMNAZJUM


20 marca rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Zdrowia. Korytarz ozdobiły kolorowe plakaty przygotowane przez uczniów klas 3, informujące o tym, jak wybrane warzywa
i owoce wpływają na nasze zdrowie. Przy wejściu do szkoły, w „łączniku”, wywieszono „Ciekawostki żywieniowe”. Uczniowie klas 1 oraz klasy 2c i 2d obejrzeli filmy edukacyjne na temat roli aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. W środę, 22 marca odbył się konkurs dla wszystkich uczniów gimnazjum „Zdrowe quizowanie”. 1 miejsce zajęła klasa 3a, natomiast indywidualnie uczennica Małgorzata Maślanka. Uczniowie otrzymali również ulotki na temat zdrowego trybu życia, z którymi związany był konkurs odnalezienia haseł o zdrowiu. Zwycięzców nagrodzono owocowymi przekąskami. W kolejnym dniu młodzi i zdolni adepci sztuki kulinarnej z klasy 1b przygotowali zdrowe i kolorowe koreczki owocowe, którymi poczęstowali rówieśników. Przekąski były tak pyszne, że ku uciesze ich wykonawców zniknęły błyskawicznie. Tydzień Zdrowia zakończył Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, w którym uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas gimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test, a następnie wzięli udział w tematycznych grach i zabawach m.in. pantomimie, wyszukiwaniu ukrytych słówek. Gimnazjaliści rozwiązywali krzyżówki i zagadki. W przerwach między konkurencjami uczennice z klasy 2c odczytywały ciekawostki związane z odżywianiem. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców. 1 miejsce zajęła drużyna z klasy 1b, 2 miejsce z klasy 2b, a 3 miejsce z klasy 1a.

Dyżur nauczycielski - 5.04.2017
Zapraszamy rodziców na dyżur nauczycielski w środę - 5.04.2017 w godzinach 16:00 do 17:45, na którym będą przekazane ważne informacje dotyczące zagrożeń w Internecie i działań zabezpieczających przed dostępem do treści stanowiących zagrożenia.
Rozśpiewana młodzież
Dnia 18 marca 2017r. W Bielsku -Białej Hałcnowie odbył się XVII Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek . Uczestniczyli w nim soliści i zespoły z okręgu Diecezji Bielsko- Żywieckiej , które pomyślnie przeszły etap parafialny.

W tym roku w Hałcnowie I miejsce w kategorii soliści (szkoła podstawowa) wyśpiewała Emilia Żesławska z klasy Va. Emilka zaprezentowała się w piosenkach: : „Powrócisz tu”, „Dziś idę walczyć mamo”.
Najwyższą nagrodę w kategorii zespoły (gimnazja) otrzymał także Chór Gimnazjum naszej szkoły, który podczas Przeglądu wykonał pieśni: „ Mała dziewczynka z AK” Jana Markowskiego pseudonim” Krzysztof” oraz „ Pytasz mnie” Andrzeja Rosiewicza w opracowaniu na skrzypce (Marta Boruta), altówkę (Anna Wenglorz) i fortepian (Agnieszka Budzińska).

Zespół i solistkę czeka jeszcze jeden występ podczas koncertu laureatów , który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia w Domu Kultury w Bystrej koło Bielska- Białej.
Chór Gimnazjum w Cieszynie

W poniedziałek 20 marca 2017 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się kolejna edycja Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego .W tym roku Chór Szkolny Gimnazjum zaprezentował się tam po raz pierwszy. W jego wykonaniu zabrzmiały utwory: „Alleluja” Leonarda Cohena z akompaniamentem fortepianu (Barbara Brzezina) oraz „ Un poquito cantas” (mel. Tradycyjna) w opracowaniu na gitary ( Julia Trzaskalik i Marcelina Grygierek) i perkusję (Maksymilian Gworys). W swojej kategorii zespół otrzymał III nagrodę.

O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
  • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
  • Statut
    Statut Szkoły Podstawowej
    Samorząd Uczniowski

    Projekty edukacyjne
    Pogoda
    Dla nauczycieli

    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Wygenerowano w sekund: 0.03 633,406 Unikalnych wizyt