PaĹşdziernik 23 2017 19:00:43
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Dyżur nauczycielski - 5.04.2017
Zapraszamy rodziców na dyżur nauczycielski w środę - 5.04.2017 w godzinach 16:00 do 17:45, na którym będą przekazane ważne informacje dotyczące zagrożeń w Internecie i działań zabezpieczających przed dostępem do treści stanowiących zagrożenia.
Rozśpiewana młodzież
Dnia 18 marca 2017r. W Bielsku -Białej Hałcnowie odbył się XVII Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek . Uczestniczyli w nim soliści i zespoły z okręgu Diecezji Bielsko- Żywieckiej , które pomyślnie przeszły etap parafialny.

W tym roku w Hałcnowie I miejsce w kategorii soliści (szkoła podstawowa) wyśpiewała Emilia Żesławska z klasy Va. Emilka zaprezentowała się w piosenkach: : „Powrócisz tu”, „Dziś idę walczyć mamo”.
Najwyższą nagrodę w kategorii zespoły (gimnazja) otrzymał także Chór Gimnazjum naszej szkoły, który podczas Przeglądu wykonał pieśni: „ Mała dziewczynka z AK” Jana Markowskiego pseudonim” Krzysztof” oraz „ Pytasz mnie” Andrzeja Rosiewicza w opracowaniu na skrzypce (Marta Boruta), altówkę (Anna Wenglorz) i fortepian (Agnieszka Budzińska).

Zespół i solistkę czeka jeszcze jeden występ podczas koncertu laureatów , który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia w Domu Kultury w Bystrej koło Bielska- Białej.
Chór Gimnazjum w Cieszynie

W poniedziałek 20 marca 2017 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się kolejna edycja Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego .W tym roku Chór Szkolny Gimnazjum zaprezentował się tam po raz pierwszy. W jego wykonaniu zabrzmiały utwory: „Alleluja” Leonarda Cohena z akompaniamentem fortepianu (Barbara Brzezina) oraz „ Un poquito cantas” (mel. Tradycyjna) w opracowaniu na gitary ( Julia Trzaskalik i Marcelina Grygierek) i perkusję (Maksymilian Gworys). W swojej kategorii zespół otrzymał III nagrodę.

Rekolekcje 2017


Plan rekolekcji do pobrania


Dzień liczby Pi

14 marca po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień liczby π. Ponieważ patronami tego święta są Albert Einstein i Wacław Sierpiński, to z ich postaciami związane było spotkanie klas gimnazjum w auli szkolnej. Oprócz przedstawienia informacji o ich życiu i twórczości odbył się również pięcioetapowy konkurs między klasami. Każda klasa miała przygotować okrzyk matematyczny oraz wykonać karykaturę Einsteina. Natomiast trzyosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach: zapamiętania w ciągu 1 minuty jak najdłuższego rozwinięcia liczby π, napisania jak największej ilości wyrazów rozpoczynających się na „pi” oraz wykonania papierowego modelu liczby π w 3D. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIc, drugie IIa, trzecie IId.
Konkurs oceniało jury w składzie: pan G. Gabzdyl, pani J. Bajger oraz pani K. Knyps- Korycka. W czasie obrad jury uczniowie klas drugich zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Kłótnia liczb z π w roli głównej”.
Wysłuchano również utworów muzycznych powstałych na podstawie rozwinięcia liczby π.
Cały program przygotowała wraz z uczniami nauczycielka matematyki pani B. Piguła.

Sukcesy naszych uczennic w olimpiadach przedmiotowych
Dobiegły końca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Po III etapie zmagań konkursowych tytuły finalistek otrzymały:
Agata Żesławska z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego (nauczyciel przygotowujący p. Aldona Kopiec),
Justyna Kołatek z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z wiedzy o społeczeństwie (nauczyciel przygotowujący p. Magdalena Żegarska).

Tytuł laureatki otrzymała Barbara Brzezina z kl. IIIb w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka francuskiego (nauczyciel przygotowujący p. Aneta Szpiech-Kosek).

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces naszej gimnazjalistki!

Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju już po raz szósty zorganizował międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „ICH HABE DAS PERFEKT GEMACHT!”, a uczestniczyło w niej 33 uczniów z 10 gimnazjów z Jastrzębia, Pawłowic, Pielgrzymowic i Zebrzydowic. Celem konkursu było zachęcenie zainteresowanych uczniów do dodatkowej nauki, rozszerzenie posiadanego słownictwa, pomoc w przygotowaniu się do egzaminu gimnazjalnego a przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności językowych.
Uczennica klasy 3a naszego gimnazjum Patrycja Tercka zdobyła II miejsce w konkursie a od najwyższego podium dzielił ja tylko jeden punkt. Serdecznie Patrycji gratulujemy!

( B. Puzoń)

GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH!
Uczniowie klas trzecich gimnazjum stoją przed bardzo trudną decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, decyzją mającą wpływ na ich dalsze życie. Dlatego serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów klas trzecich, a także osoby chętne na Giełdę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, która odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. (środa), w godz. 16.00 – 18.00.

PROGRAM GIEŁDY:
1. GODZ. 16.00. Spotkanie w auli dla Rodziców i Uczniów z dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej odnośnie kształcenia zawodowego i ogólnego, projektowania ścieżki zawodowej i naboru do szkół.
2. GODZ. 16.30 – 18.00. W budynku gimnazjum będzie prezentacja ofert szkół ponadgimnazjalnych z Cieszyna, Jastrzębia Zdroju i Wisły.
Każda szkoła ponadgimnazjalna będzie dysponować odrębną salą, aby rozmowy i konsultacje Rodziców i Uczniów z pracownikami i uczniami tych szkół, mające na celu dokładne zapoznanie się z propozycją danej szkoły, przebiegały w kameralnej atmosferze.

Zachęcamy do zadawania pytań, do dokładnego zapoznania się z ofertami szkół, naborem, aby każdy absolwent gimnazjum dokonał jak najbardziej trafnego i zgodnego z oczekiwaniami wyboru szkoły.
XIII Giełda Edukacyjna
XIII Giełda Edukacyjna - promocja szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w dniu 22 marca 2017r. od godziny 16.30 do 18.00 w budynku gimnazjum.
Uwaga!!!
W związku z wizytą ks. Biskupa Piotra Gregera w dniu 3.03.2017 (piątek) nastąpi zmiana organizacji zajęć. Uczniowie gimnazjum w tym dniu kończą zajęcia około godziny 12:50. Świetlica szkolna dla chętnych dzieci czynna jak zawsze w obu budynkach.
Zostań Stypendystą Programu -Marzenie o Nauce

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl.).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

Dyżur środowy - 8 marzec
Uwaga zmiana termminu - w miesiącu marcu dyżur środowy odbędzie się 8 marca 2017 roku.
Dyskoteka karnawałowa - 7 luty
W dniu 7 lutego 2017 (wtorek) Rada Rodziców zaprasza uczniów Gimnazjum na bal szkolny/dyskotekę karnawałową w godzinach 15:30 do 19:00.

Uczniowie po zakończonej dyskotece wracają obowiązkowo pod opieką rodziców lub posiadają kartkę z informacją o zgodzie rodziców/opiekunów prawnych na samodzielny powrót lub wcześniejsze wyjście z dyskoteki. :)

Wywiadówki - 1 luty 2017
Zapraszamy rodziców 1 lutego 2017r. na wywiadówki wg następującego harmonogramu:
- klasy 1-3 SP - godz.16:00 - budynek ul. Orzeszkowej 73 ( "Stara Szkoła")
- klasy 4-6 SP - godz. 16:00 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")
- klasy Gimnazjum - godz. 17:15 - budynek ul. Kochanowskiego 55 ("Nowa Szkoła")

O godzinie 16:45 zapraszamy wszystkich rodziców na prelekcję z funkcjonariuszem policji nt. agresji, przemocy, odpowiedzialności, cyberprzemocy.
Lodowisko i basen przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach w czasie ferii zimowych!
Za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej:

Lodowisko będzie bezpłatnie udostępnione podczas ferii dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Zebrzydowice w godzinach od 10.00 do 14.00. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 797783127.

Dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujący na terenie gminy, korzystają z basenu bezpłatnie w godzinach od 15.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz od 14.00 do 16.00 w soboty i niedziele.
O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Gimnazjum
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.02 422,019 Unikalnych wizyt