Kwiecień 29 2024 01:32:21
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie




Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Chór w Zespole Szkół w Zebrzydowicach
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie sp i gimnazjum otrzymali propozycję zajęć chóralnych. Tak zagospodarować swój wolny czas zdecydowało się 28 dzieci ze szkoły podstawowej, oraz 25 młodzieży z gimnazjum. Mimo, że próby odbywają się po zajęciach na 7 i 8 lekcji uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach. Oba zespoły wzięły udział w przeglądzie pieśni patriotycznej, godnie zajęli:
1 miejsce-chór gimnazjum
2 miejsce-chór szkoły podstawowej
Ponadto chórzyści zaprezentowali się na:
-akademia z okazji święta Dnia Niepodległości
-występie kolędowym
Wokalnymi perełkami zespołów są:
Emilia Żesławska, Laura Zahradnik, Piotr Pindel, Wiktoria Kotłowska, Karolina Jas, Magdalena Szlauer, Wiktoria Budzińska.
Wywiadówki - 3 luty 2016
Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówki, które odbędą się w dniu 3 lutego 2016r. wg następującego harmonogramu:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej – o godz. 16.00 w bud. Przy ul. Orzeszkowej 73 – „Stara Szkoła”

Klasy 1-3 gimnazjum – o godz. 16.00 w bud. przy ul. J. Kochanowskiego 55 – „Nowa Szkoła”

Klasy 4-6 szkoły podstawowej – o godz. 17.00 w bud. przy ul. J. Kochanowskiego 55 – „Nowa Szkoła”
Bal szkolny dla uczniów.
W dniu 26 stycznia 2016r (wtorek) odbywać się będzie dyskoteka dla uczniów gimnazjum w godzinach 15:30 - 19:00.

Dla uczniów szkoły podstawowej bal odbywać się będzie 27 stycznia 2016r. (środa) w godzinach 15:00 do 18:30; dla klas 1-3 sp: 13:30-16:30.

Dyrekcja Szkoły rekomenduje wszystkim rodzicom odebranie dziecka ze szkoły ze względu na wieczorową porę zakończenia imprezy szkolnej.

Wcześniejsze wyjścia uczniów ze szkoły możliwe są tylko za okazaniem pisemnej zgody rodzica/opiekuna.

Jasełka
Zapraszamy serdecznie na Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Zebrzydowicach. Przedstawienie odbędzie się w Dniu 15 stycznia 2016r (piątek) w auli Zespołu Szkół w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55.
Światowy Dzień Praw Człowieka





















10 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Człowieka w rocznicę uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1948 roku „Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka”. Uczniowie klasy IIIa i IIIb gimnazjum przygotowali koszulki z najważniejszymi zapisami Deklaracji. Uczniowie młodszych klas mogli porozmawiać z nimi na temat znaczenia podstawowych praw, takich jak prawo do życia, wolności słowa, własności prywatnej, wolności sumienia i wyznania, równości i wielu innych. Gimnazjaliści przygotowali również na godzinie wychowawczej audycję na temat znaczenia podstawowych praw człowieka oraz łamania ich na całym świecie. W klasach drugich na lekcjach wos-u odbyły się zajęcia zatytułowane „Lekcja białoruskiego”. Uczniowie mogli obejrzeć film przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Patrz i zmieniaj” i podyskutować na temat łamania praw człowieka na Białorusi.
M. Żegarska

LODOWISKO 2015
Z UWAGI NA NIESPRZYJAJĄCE WARUNKI ATMOSFERYCZNE PLANOWANY TERMIN OTWARCIA LODOWISKA NA 13 GRUDNIA 2015 ZOSTAJE PRZESUNIĘTY NA TERMIN PÓŹNIEJSZY.
WYWIADÓWKI - 2 GRUDNIA
Zapraszamy rodziców uczniów gimnazjum na wywiadówki, które odbędą się
w środę 2 grudnia 2015r. w budynku „Nowej Szkoły” przy ul. J. Kochanowskiego 55:

Godz. 16:00 – rozpoczęcie w auli szkolnej – prelekcja psychologa n/t zagrożenia dopalaczami i narkotykami

- następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

Zebranie trójek klasowych odbędzie się w aulii budynku Szkoły przy ulicy Kochanowskiego 55 o godzinie 18:45.



Zapraszamy również na kiermasz ciast organizowany przez Radę Rodziców oraz kiermasz ozdób świątecznych organizowany przez uczniów.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich” /Tolmann Pesch/

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” (ang. World Hello Day)

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii czy przyjazne nastawienie.
K. Dynek
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
W „Deklaracji…” państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji. Według zapisów tolerancja to:
• respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
• uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
• umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
• docenianie rozmaitości kultur;
• otwarcie na cudze myśli i filozofię;
• ciekawość i nie odrzucanie nieznanego;
• uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.

Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyjemy.
Z tej okazji w naszej szkole organizujemy Szkolny Dzień Tolerancji.
B. Grela-Kukuczka

"Młodzi Głosują" Centrum Edukacji Obywatelskiej






















Uczniowie Gimnazjum w Zebrzydowicach kolejny raz uczestniczyli w akcji "Młodzi Głosują" wybory parlamentarne 2015- CEO. Na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie uczniowie zdobywali wiedzę na temat zasad prawa wyborczego w Polsce oraz roli Sejmu i Senatu. Uczniowie klas drugich samodzielnie wykonali ulotki informacyjne dla rodziców oraz sąsiadów. Mieszkańcy Zebrzydowic otrzymali również informacje przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Głosuj bez przeszkód". W ramach projektu uczniowie z klasy 2a i 3b przygotowali również szkolne wybory parlamentarne. Akcja prowadzona przez uczniów miała wyłącznie charakter profrekwencyjny i nie służyła promowaniu czy wspieraniu jakichkolwiek kandydatów i komitetów wyborczych. Projekt miał na celu propagowanie wiedzy na temat zasad demokratycznych wyborów oraz zachęcenie do aktywności obywatelskiej, w tym do uczestnictwa w wyborach. Koordynatorem projektu była Magdalena Żegarska, nauczycielka wos-u.

Wyniki ogólnopolskich wyborów "Młodzi Głosują" można znaleźć na stronie www.ceo.org.pl

INFORMACJE O KONKURSACH
INFORMACJE O KONKURSACH ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "KONKURSY"
"MAJĄC CHLEB MAMY WSZYSTKO" - II KONKURS Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA CHLEBA
II KONKURS Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA CHLEBA

organizowany przez RADĘ RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W ZEBRZYDOWICACH

"MAJĄC CHLEB MAMY WSZYSTKO"

Celem konkursu jest:
1. Krzewienie staropolskich tradycji związanych z postrzeganiem chleba jako powszechnego i podstawowego źródła pożywienia.
2. Postrzeganie chleba w teraźniejszym industrialnym świecie.
3. Chleb w naszych domach.
4. Pobudzanie wyobraźni oraz zamiłowań do poezji, fotografii i plastyki.
5. Kształtowanie postaw twórczych i kreatywności.
6. Prezentacja własnych dokonań twórczych.
7. Poszukiwanie nowych środków wyrazu.

SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE KONKURSU:
REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA
14.10.2015
Projekty edukacyjne - 2015/16
Rozpoczynamy realizację projektów edukacyjnych. Uczniowie zainteresowani realizacją konkretnego projektu zgłaszają się do opiekuna projektu i składają pisemną deklarację udziału. Ostateczny termin wyboru tematu przypada na 20 października. Opiekunowie projektów przekazują pisemne deklaracje uczniów wychowawcom klas drugich. Przypominamy, że projekty realizujemy w grupach 4 - 8 osobowych. Grupa wypełnia „kartę projektu”, która jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

Tematy projektów edukacyjnych 2015/2016:

1. Multimedialne obrazy oczami młodzieży. Praca na materiale filmowym.
p. D. Hobernik-Pindel
2. Scratch – tworzenie prostych animacji i programów. p. D. Hobernik-Pindel
3. Książki naszych marzeń. „Kacper Marzyciel nakręcony na czytanie.”
p. K. Dynek, p.D. Hobernik-Pindel, p.K. Knyps-Korycka
4. „La cuisine francaise” – przewodnik po kuchni francuskiej. p. A. Szpiech -Kosek
5. „The British Royal Family” – drzewo genealogiczne. p. J. Ogrodnik
6. Moja pracownia chemiczna – tworzymy pomoce dydaktyczne. p. I. Buława
7. „Matematyka igłą i nitką wyszywana” – inne spojrzenie, nie tylko na figury geometryczne. p. B. Piguła
8. Tydzień brytyjski w naszej szkole. p. K. Kondziołka
9. Chronimy zagrożone gatunki. Budowa budek lęgowych dla nietoperzy. p. M. Mażarski
10. „Ryż i bambus” – warsztaty azjatyckie dla najmłodszych. p. L. Lasok-Zarzecka
11. Lekcja historii Jana Matejki. p. M. Branny
12. II wojna światowa na znaczkach pocztowych. p. M. Branny
13. „Malala’s Human Rights” – działania młodzieży na rzecz praw dziecka. p. W. Dandyk
14. „Piłka nożna wczoraj i dziś” – ewolucja dyscypliny. p. J. Utikal
15. Tropem dziennikarza – redagowanie i wydawanie gazetki gimnazjalnej.
p. A. Kopiec, p.M. Mika, p.D. Fila
16. Niemieccy nobliści w dziedzinie literatury. Życie i twórczość. p. B. Puzoń
17. Jakim zwierzętom trzeba pomóc? – Poznajemy zagrożone gatunki. p. I. Wyka
18. Lekkoatletyka – poznajemy dyscypliny „królowej sportu”. p. B. Grela-Kukuczka
19. „Ruch jest zdrowy i dla ciała, i dla głowy” – konkurs wiedzy o sporcie. p. M. Jarocka
20. Śladami Archimedesa – badamy siłę wyporu. p. D. Fila
21. Nauka przez zabawę – wykonujemy zabawki elektryczne. p. D. Fila
22. Pieśni patriotyczne z okresu II wojny światowej. p. B. Pilśniak-Hojka
Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
W dniu 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.
Z tej okazji w naszej szkole organizujemy Szkolny Dzień Bez Przemocy.
O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
  • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
  • Statut
    Statut Szkoły Podstawowej
    Samorząd Uczniowski

    Projekty edukacyjne
    Pogoda
    Dla nauczycieli

    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Wygenerowano w sekund: 0.04 634,081 Unikalnych wizyt