Luty 03 2023 18:36:15
Trzecioklasiści !!!
Konkurs Shakespeare'a
Insta.Ling
Sport
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Wolontariat
Konkursy
Różne
Zdrowie
Nasze programy

Kalendarium
1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2003/2004 2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013
X Konkurs Szekspira
X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja i proza w języku Shakespeare'a"


Dnia 21 oraz 22 kwietnia br , w Zespole Szkół w Zebrzydowicach już po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski ‘Poezja i proza w języku Shakespeare’a’. Honorowy Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Zebrzydowice pan Andrzej Kondziołka. Tradycją tego konkursu jest, że w rywalizacji udział biorą szkoły z całego powiatu. cieszyńskiego, gościmy również uczniów z Rybnika oraz Jastrzębia Zdroju. Dnia 21 kwietnia witaliśmy 31 uczestników ze szkół podstawowych wraz z opiekunami Natomiast już dzień później przywitaliśmy gości z gimnazjów-16 uczestników oraz szkół ponadgimnazjalnych-12 uczestników. W tym roku w jury zasiedli pan Andrzej Pasterny nauczyciel języka angielskiego, pani Renata Adamczuk również nauczycielka języka angielskiego, pani Aldona Kopiec nauczyciel języka polskiego oraz pani Joanna Oleś wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich, obecnie studentka filologii angielskiej. Jury oceniało wartość artystyczną występu, kulturę słowa, interpretację, dobór repertuaru. oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji .

A oto wyniki ze szkół:

szkoły podstawowe:
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Justyna Kondziołka Szkoła Podstawowa im. K.K.Baczyńskiego w Zebrzydowicach Barbara Foltyn
II Radosław Sobczyk Szkoła Podstawowa nr 4 w Wiśle Izabela Leśniewska
II Sikora Klaudia Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie Barbara Turoń
III Jakub Dorda Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie Anna Kotowska
III Viktoria Szulik Szkoła Podstawowa nr 4 w Wiśle Izabela Leśniewska
wyróżnienie Nikoleta Saluk Szkoła Podstawowa im. K.K.Baczyńskiego w Zebrzydowicach Jadwiga Ogrodnik
wyróżnienie Jan Chmielowski Szkoła Podstawowa Tow. Ewangelickiego w Cieszynie Joanna Karwot
wyróżnienie Marta Glajcar Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Marta Procner
gimnazja:
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Agata Zemla Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 Rybnik Marzanna Bogusz
II Marta Kunecka Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 Rybnik Ewa Gatnar
II Alicja Kubok Gimnazjum nr 2 Ustroń Anna Hanzlik
III Monika Koch Gimnazjum Kaczyce Edyta Piekar
III Natalia Piecowska Gimnazjum nr 12 Rybnik Monika Kocjan-Gatnar
Wyróżnienie Alicja Balzam Gimnazjum Zebrzydowice Katarzyna Kondziołka
Wyróżnienie Justyna Witosz Gimnazjum Zebrzydowice Wioleta Dandyk
Wyróżnienie Anna Płaczkiewicz Gimnazjum nr 2 Ustroń Małgorzata Raszka
szkoły ponadgimnazjalne:
Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
I Michał Madzia Zespół Szkół Ogólnokształcących Wisła Barbara Szalbot
II Magdalena Stokłosa LO im. A.Osuchowskiego Cieszyn Ewa Jureczek
II Olga Piątkowska LO im. A.Osuchowskiego Cieszyn Tadeusz Toman
III Filip Janik LO im. Powstańców Śląskich Rybnik Hanna Kluczniok-Pawlas
wyróżnienie Dawid Lambrych Zespół Szkół nr 3 Jastrzębie Zdrój Monika Zawadka
wyróżnienie Karolina Lubska LO im. Powstańców Śląskich Rybnik Hanna Kluczniok-Pawlas
wyróżnienie Marta Dąbrowska LO im. Powstańców Śląskich Rybnik Bożena Stankiewicz


Impreza miała szczególny charakter ze względu na swoją X edycję. Dzięki pomocy wielu sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki z logo konkursu, a laureaci cenne nagrody. Część artystyczną imprezy uatrakcyjniły występy zespołu tanecznego”Szok” z Jastrzębia Zdroju , a także instrumentalne i wokalne występy uczniów Zespołu Szkół w Zebrzydowicach.
Wszyscy laureaci będą reprezentować nasz region na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Zabrzu, w terminie majowym.
Ponadto odbyło się, jak co roku, głosowanie publiczności na najlepszą ich zdaniem prezentację. Laureatem na poziomie szkół podstawowych została Klaudia Sikora z SP nr 1 w Cieszynie, w gimnazjach Agata Zemla z Gimnazjum Dwujęzycznego w Rybniku, a w szkołach ponadgimnazjalnych Michał Madzia z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wiśle.

W gronie sponsorów znaleźli się: Wójt Gminy Zebrzydowice, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, radna powiatu cieszyńskiego, pani Czesława Haczek, pan Michał Żbel-Stacje Paliw Napędowych „Wygoda”, pan Adam Foltyn-Biuro Perfekt, pan Andrzej Przywara-Fundacja Galerii Foksal, pan Karol Machej PPPU, pan Piotr Gwóźdź-„ABI serwis, pan Andrzej Bienias PPHU ALAN Wydawnictwo Oxford University Press, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo „Egis” Księgarnia Językowa :” Szawal;” księgarnia językowa”Lexis” „Fotoland”Cieszyn, cukiernia „Olanda”, piekarnia Zebrzydowice, P.H. AN-MAR Anna i Mariusz Szopa, Beskid Plus, kwiaciarnia p. Pilśniak, oraz firma handlowa Wojciech Ługowski.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zebrzydowicach wraz z organizatorem Katarzyną Kondziołką dziękują wszystkim za udział w konkursie oraz współudział w popularyzacji konkursu.
Zapraszamy wszystkich do udziału w XI Konkursie „Poezja i Proza w języku Shakespeare`a” w 2011 roku!

Opracowanie i zdjęcia Zuzanna Kondziołka


X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Poezja i proza w języku Shakespeare’a

W dniach 21-22 kwietnia w Zespole Szkół w Zebrzydowicach odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Poezja i proza w języku Shakespeare’a. Biorący udział w konkursie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu prezentują wybrany przez siebie fragment poezji i prozy w języku angielskim i w tłumaczeniu z języka angielskiego na język polski. Prezentacje oceniają związani z konkursem od wielu lat jurorzy, do których w roku jubileuszowym dołączyła laureatka wielu edycji Konkursu. Oceniają oni prezentacje w czterech kategoriach: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.

Poziom konkursu z roku na rok się podnosi. W tym roku najwięcej kłopotu z wyłonieniem czołowym miejsc mieli jurorzy pośród uczniów gimnazjum, tak wiele było wśród nich doskonale przygotowanych interpretacji.

Celem konkursu jest promowanie znajomości języka oraz literatury anglojęzycznej wśród młodzieży. Biorąc pod uwagę fakt, że konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością oraz że co roku spotykają się na nim ci sami młodzi miłośnicy słowa mówionego i piękna jego środków wyrazu można orzec, że konkurs doskonale spełnia swoją funkcję. Nie bez znaczenia dla jego popularności pozostaje zawsze doskonała organizacja oraz dbałość organizatorów o oprawę muzyczną i każdy szczegół dekoracji.

W świecie kultury młodzieżowej, zdominowanym przez Internet, telefony komórkowe i muzykę, konkurs ten wyrasta jak oaza dla tych młodych ludzi i ich wychowawców, którzy wykazują wrażliwość na piękno języka tak angielskiego jak i polskiego i są spragnieni staranności w mowie. Po latach uczestnictwa w konkursie jako opiekun uczestników a teraz jako członek jury pragnę zachęcić Was, Droga Młodzieży, do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu. Kiedy poczujecie atmosferę konkursu szekspirowskiego w Zebrzydowicach, zechcecie tutaj wracać co roku.

Andrzej Pasterny


SPONSORZY X JUBILEUSZOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO:
Wójt Gminy Zebrzydowice, pan Andrzej Kondziołka, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Pan Michał Żbel-Stacje Paliw Napędowych "Wygoda"; Pan Karol Machej-Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe, Pan Adam Foltyn-Biuro "Perfekt", Pan Andrzej Przywara "Fundacja Galerii Foksal, Pan Piotr Gwóźdź -ABI Serwis, Pan Andrzej Bienias- PPHU ALAN, Rada Rodziców przy ZS w Zebrzydowicach, Wydawnictwo Oxford University Press, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo"Egis"; Księgarnia Językowa "Lexis", Księgarnia Językowa "Szawal"; Beskid Plus- Cieszyn "Fotoland" Cieszyn Cukiernia "OLANDA", Piekarnia Zebrzydowice, P.H. AN-MAR Anna i Mariusz Szopa, Kwiaciarnia p.Pilśniak, Firma Handlowa-Wojciech ŁugowskiW związku z żałobą narodową zostały przeniesione terminy konkursów:
szkoły podstawowe: 21 kwietnia, gimnazja i licea: 22 kwietnia


Zespół Szkół w Zebrzydowicach zaprasza!

14 kwietnia br, o godzinie 9.00 - szkoły podstawowe;
15 kwietnia br, o godzinie 9.00 - gimnazja;
15 kwietnia br, o godzinie 12.00 - szkoły ponadgimnazjalne.

Wszystkich informacji udziela organizator p. Katarzyna Kondziołka
0606131190
mail: katarzynk@poczta.onet.pl

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 26 marca br.
O nas
Dla Rodziców
Rekrutacja
 • Zgłoszenie ucznia z rejonu:
 • Statut
  Statut Szkoły Podstawowej
  Samorząd Uczniowski

  Projekty edukacyjne
  Pogoda
  Dla nauczycieli

  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.02 625,870 Unikalnych wizyt