Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany w latach 2016-2020
Dodane przez user248_3 dnia Listopad 22 2017 12:13:53


Miło nam poinformować, iż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach otrzymało dotację finansową w wysokości 15,000 zł na zakup nowości wydawniczych oraz książek elektronicznych.

Celem programu jest rozbudzanie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie bibliotek w podejmowaniu przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Ważne jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie ich księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych.
W ramach działań promujących czytelnictwo organizowane będą cykliczne wystawy, konkursy czytelnicze i literackie, projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Podczas wrześniowych wywiadówek rodzice mieli okazję dowiedzieć o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży oraz zaplanowanych przez bibliotekę przedsięwzięciach.
Nowością pozyskaną w ramach realizowanego projektu są audiobooki - książki czytane przez znanych aktorów. Wśród tytułów znajdują się zarówno lektury, jak i powieści znane młodzieży z kategorii literatury fantasy, science-fiction. Atrakcyjne pozycje znajdą dla siebie również miłośnicy literatury obyczajowej i podróżniczej. Audiobooki to świetna propozycja dla osób, które z różnych względów mają trudności z czytaniem dłuższych powieści. Zachęcamy do ich wypożyczania.
Zacieśnimy również współpracę z Publiczną Biblioteką w Zebrzydowicach, która polegać będzie na wymianie informacji na temat dziejących się wydarzeń oraz współorganizowaniu akcji czytelniczych.

Czeka nas więc mnóstwo atrakcji!!!
Powyższą pracę wykonały: Martyna Utikal, Marta Matuszyńska, Karolina Rek, Marta Boruta.
Dziękujemy.